Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Savaş Etkisi: Fiyat Düşmeye Devam Ediyor

Bitcoin ve kripto paralar, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik adımları ile düşüşünü derinleştiriyor. Ayrıntılar geliyor…
Bitcoin’de Savaş Etkisi: Fiyat Düşmeye Devam Ediyor
Yorum

Rusya ile Ukrayna arasındaki artan gerilim, küresel piyasalar ile kripto para birimlerini etkilemeye devam ediyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ulusa sesleniş konuşması sonrası, savaş söylemlerinin yoğunlaşmasına neden oldu.

Putin konuşmasında, Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetlerinin bağımsızlığını tanıyacaklarını söyledi. Bu atmosfer içerisinde Bitcoin ise kayıplarını artırıyor.

Dijital varlık dün 39.000 dolara kadar çıksa da buranın üzerinde tutunamadı. BTC düşüşünü 36.650 dolara kadar sürdürdü ve günlük kayıpları yüzde 10’a yaklaştı. Düşüş ile beraber BTC’nin piyasa değeri de 700 milyar doların altına geriledi.

BTC saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Kripto para birimi an itibariyle 36.700 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor. Ethereum ise 2.500 dolara kadar geriledi. Vladimir Putin konuşmasında, Doğu Ukrayna’da Rusya yanlısı iki ayrılıkçı cumhuriyeti tanıyacağını söyledi ordunun burada barış gücü göreviyle hareket etmesini istedi.

Yatırımcılar son haftalarda artan enerji fiyatları ve ABD ile Avrupalı ​​müttefiklerinin Rusya’ya karşı yaptırımları, yüksek enflasyonun küresel ekonomiyi etkileyeceği beklentisi ile riskten kaçınıyor.

Bitcoin’e teknik olarak bakıldığında, aşağı yönde 36.000 ve 33.000 dolar destekleri bulunuyor. Bu bölgenin altında bir kırılma, düşüşün daha da derinleşmesine neden olabilir. Yükseliş için ise 40.000 dolar seviyesi önemli direnç bölgesi olmakta.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%