Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Popülerliği Aşırı Sağcı Toplumlar Arasında Artıyor

Elliptic, alternatif sağ grupların Bitcoin'e olan yaklaşımını araştırdı.
Bitcoin’in Popülerliği Aşırı Sağcı Toplumlar Arasında Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para analiz firması Elliptic’e göre, aşırı sağcılar arasında bir ödeme aracı olarak Bitcoin’in popülaritesi artıyor. Son yıllarda aşırı sağcı aktörler tarafından sansüre dayanıklı kriptoya kaçış, PayPal gibi aşırılık yanlılarını engelleyen büyük internet platformları tarafından yönlendirildi.

Bazı önde gelen aşırı sağcılar, Bitcoin’in artık alternatif sağın para birimi olduğunu ilan edecek kadar ileri gittiler. Bunun önemli olduğu ve ABD’de bu tür gruplarla bağlantılı iç terörizm arttığı kaydedildi.

Pek çok aşırı sağcının blok zincirinde iz bırakmak istediği ortaya çıktı. Bitcoin işlemlerinin değişmezliğini kullanna kişiler, nefret söylemi içeren rakamlarda BTC tutuyorlar. Elliptic, 1488 sayısını içeren Bitcoin işlemlerinin oranında büyük artış olduğunu belirtti.

Bu rakamın 14 ve 88 rakamlarının birleşimi olduğunu ve Heil Hitler’i işaret ettiği söyleniyor. Elliptic’in kurucu ortağı Tom Robinson aşırı sağcı faaliyetlerle bağlantılı olduğu tespit edilen yaklaşık 100 yeni cüzdan tespit ettiklerini söyledi.

Robinson, Bitcoin blok zincirinin kamusal doğası hakkında sağ grupların, bu etkinliğin blok zincirinde izlenmesine ve tanımlanmasına ne derece izin verdiğini ise bilmediklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%