Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin için Perakende Yatırımcılar Yeterince İstekli Görünmüyor

Kripto endüstrisinde dolaşan ortak soru, Bitcoin pazarına hemen girmek mi yoksa beklemek mi gerektiği oluyor.
Bitcoin için Perakende Yatırımcılar Yeterince İstekli Görünmüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Birçok yatırımcı, altın bir şansı kaçırabilecekleri korkusuyla piyasaya giriyor. Bu süre içerisinde BTC 50.000 dolar seviyesinin altında konsolide oluyor.

Piyasadaki genel kanı Bitcoin’in yeniden 64.000 dolar seviyesinin üzerine çıkacağı yönünde. Bu seviye Bitcoin’in Nisan ayında ulaştığı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olmuştu. Ancak analistlere göre kuvvetli bir yükseliş için bazı gereklilikler mevcut.

Google Trend Bitcoin endeksi
Kaynak: Google

Boğa piyasası her zaman birkaç yatırımcının hareketiyle başlatılırken, fiyatı ileri iten sektörün perakende tarafıdır. Ancak bu noktada perakende piyasasının eskisi kadar heyecanlı olmadığı belirtiliyor. Bu ilgi 2021’in ilk çeyreğinin gerisine görünüyor.

Google Trends verileri Bitcoin’in Ocak-Şubat ve Mayıs aylarında olduğu gibi bir ilgiye sahip olmadığını gösteriyor. Dijital varlık şu anda Haziran 2021’in başlarına kıyasla daha az trend gösteriyor. Daha büyük perakende pazarının henüz Bitcoin coşkusuna kapılmadığına dair düşünenler bulunuyor.

BTC günlük grafik
Kaynak: piyasa.paratic.com

Farklılıklar, satın alma baskısının piyasada konsolide olmaya devam etmesiyle benzer bir görünüme işaret ediyor. Gelişmelerin bir kopuşu tetiklemesi için zayıf bir şans gibi görünse de, BTC’nin benimsenmeye devam ediyor. Kripto para birimi an itibariyle 48.200 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu