Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin.org Hackerların Saldırısı Sonrası Çevrimdışı Oldu

Site daha önce Temmuz ayında bilgisayar korsanlarının Bitcoin fidye talep etmesiyle DDoS saldırısının kurbanı olmuştu.
Bitcoin.org Hackerların Saldırısı Sonrası Çevrimdışı Oldu

Bitcoin ile ilgili ilk web sitelerinden biri olan Bitcoin.org, dolandırıcılar tarafından saldırıya uğradı ve çevrimdışı hale geldi. Sitenin anonim küratörü Cobra, Bitcoin.org’un güvenliğinin ihlal edildiğini ve bilgisayar korsanlarının siteye bir dolandırıcılık bildirimi koymayı başardığını duyurdu .

Bitcoin geliştiricisi Matt Corallo, Namecheap, web sitesini geçici olarak devre dışı bıraktı. Cobra’ya göre, Bitcoin.org birkaç gün kapalı olabilir.

Platform çevrimdışı olmadan önce, kullanıcılar Bitcoin.org’un klasik bir sahte eşantiyon duyurusu yaptığını ve dolandırıcıların adreslerine yaklaşık 17.000 dolar toplamayı başardıklarını bildirdi.

Web sitesini devre dışı bırakıldı ancak, Cloudflare hesaplarının ve sunucularının güvenliğinin ihlal edilmediği belirtildi. Korsanların DNS’deki bir açıktan yararlandığı ifade edildi.

En son saldırı, Bitcoin.org’un açıklanmayan miktarda Bitcoin için fidye talebinin yanı sıra Temmuz ayı başlarında bir DDoS saldırısınına uğramasından sonra geldi. Bitcoin.org, ekosistemin en köklü internet platformlarından biri olarak uzun yıllardır hizmet veriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum