Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Ocak 2022’de 250 Bin Dolara Çıkacağı Tahmin Edildi

Matthew Hyland, bu yılın sonunda 100.000 dolara ulaşılmasının, yükselişi körükleyeceğine inanıyor.
Bitcoin’in Ocak 2022’de 250 Bin Dolara Çıkacağı Tahmin Edildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Tanınmış analist Matthew Hyland, Bitcoin’in bu döngüde en iyi bilinen fiyat modellerinden birini geçersiz kılacağını, çünkü 1 milyon doların 2025 için bir odak noktası haline geleceğini söylüyor.

Hyland, iki stok akış modelinden sadece birinin 2022’den sonra geçerli olacağını düşünüyor. Analiste göre yeni büyük hacimli yatırımcılar, 2024’te sona erecek olan mevcut yarılanma döngüsü sırasında BTC fiyat hareketinin nasıl ortaya çıkacağı konusunda kilit bir rol oynayacak.

Bitcoin stok akış (S2F) tablosu
Kaynak: PlanB

Hyland, PlanB’nin S2F modellemesinde belirtilenden çok daha yüksek bir fiyat hedefliyor. Hyland, şu anki seviyelerde anlaşılması imkansız görünen Ocak 2022 fiyat tahminini yineleyerek Bitcoin’in 250 bin dolara ulaşacağını tahmin etti.

BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

PlanB’nin S2F modellemesine göre BTC’nin yıl sonu hedefi 135 bin dolar olarak görünüyor. Hyland BTC’nin güçlü yükselişinin 288 bin dolara kadar süreceğini ancak buradan bir geri çekilme olacağını düşünüyor.

Diğer yandan kripto para birimi yükselişine hız verdi. BTC yükselişini 69 bin dolara kadar taşıdı ve yeni tarihi zirvesine ulaştı. Parite an itibariyle 68.400 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%