Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Nisan Ayından Sonra İlk Defa 60 Bin Doları Geçti

Kripto para birimi ATH seviyesine yaklaşıyor.
Bitcoin Nisan Ayından Sonra İlk Defa 60 Bin Doları Geçti

Bitcoin son günlerdeki yükselişini sürdürüyor. Kripto para birimi 40.000 dolar seviyesinden başlattığı yükselişi 60.000 doların üzerine taşıdı. Parite an itibariyle 60.100 dolar seviyesinden işlem görüyor ve bu eşik Nisan ayından bu yana ilk kez aşıldı.

Bitcoin Nisan ortasında 64.800 dolar ile tüm zamanların en yükseğine ulaşmıştı. Parite Mayıs ayında ise büyük bir düşüş yaşamış ve sonrasında 29.000 dolara kadar geriledi. Buradan toparlanma yaşayan kripto para birimi 52.000 dolara kadar yükseldi.

BTC 60 bin doları aştı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Sonrasında düzeltme yaşandı ve 40.000 dolara bir geri dönüş oldu. Bu noktadan güçlü toparlanan BTC, yükselişini yeniden 60.000 doların üzerine taşımış oldu. Son verilere göre Bitcoin’in piyasa değeri 1.1 trilyon doların üzerine çıktı.

Yükselişte, SEC’in Bitcoin ETF’lerini yakın zamanda onaylayacağına dair raporlar önemli rol oynadı. BTC’nin son günlerdeki hareketi Ethereum’un da yükselmesine neden oluyor. ETH an itibariyle 3.800 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Ethereum’un piyasa değeri ile yükseliş dalgası ile 450 milyar dolara ulaşmış durumda. Son 24 saatte piyasadaki likidasyon 250 milyon dolar seviyesini geçti.

Bu likidasyonların 133 milyon doları kısa pozisyonlar üzerinde gerçekleşti. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2.4 trilyon dolar seviyesinin üzerine çıktı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum