Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Merkezi Borsa Çıkışları FED’in Sıkı Duruşuna Rağmen Artıyor

Küresel piyasalardaki sıkılaştırma endişeleri artmasına rağmen, yatırımcılar Bitcoin’lerini borsa dışına taşıyor. Detaylar geliyor…
Bitcoin’in Merkezi Borsa Çıkışları FED’in Sıkı Duruşuna Rağmen Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz günlerde ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın enflasyon karşısında sıkılaştırmaya yönelik söylemleri piyasaları olumsuz etkilemeye başlamıştı. Mart ayında uygulanması gereken olası bir faiz artırımı, risk ürünlerinden çıkışlar yaşanmasına neden oluyor.

Bitcoin’in ağ verileri ise tersine yönde hareketler olduğunu gösteriyor. Glassnode geçtiğimiz gün 670 milyon dolar değerinde 18 bini aşkın BTC’nin merkezi borsalardan dışarı aktarıldığını bildirdi.

Sadece BitMEX borsasından tek seferde 9.500’den fazla BTC çıkışı gerçekleşti. Bu son bir ayın en yüksek Bitcoin çıkışının olduğunu gösteriyor. Kripto paraların merkezi borsalardan soğuk cüzdanlara aktarılması, yatırımcıların varlıklarını tutma isteğinin sürdüğü şeklinde algılanır.

BTC borsa net transfer hacmi
Kaynak: Glassnode

Böyle bir algı ise dijital varlıklarda yükseliş beklentisini artırır. Fed fon vadeli işlemleri, Çarşamba günü düzenlenen toplantı öncesindeki dört faiz artışından 2022 için her biri %0,25’lik beş faiz artışını fiyatladı.

Uzmanlar FED’in sıkılaştırıcı söylemleri ve faiz artırımını vurgulaması ile beraber Bitcoin ve diğer risk varlıklarının baskı altında kalmaya devam edeceğini belirtiyor. Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani, “Fed desteği olmadığı için Bitcoin baskı altında kalmaya devam edecek” diye konuştu.

Bitcoin yazım itibariyle 36.700 dolar seviyesinde yatay aralıkta işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu