Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Madencilik Zorluğu Yüzde 8 Arttı

Çin yasağı sonrası madencilik zorluğunda art arda 8. artış meydana geldi.
Bitcoin’in Madencilik Zorluğu Yüzde 8 Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin madencilik zorluğu her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Glassnode tarafından yayınlanan son rapor, BTC madenciliğindeki zorluğun arttığını gösteriyor. Rakamlara göre BTC madencilik zorluk seviyesi, Haziran 2021’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin blokları, ortalama 10 dakikalık bir blok çözümü için 930k Exahash’a ihtiyaç duyuyor. Çin’in bölgedeki kripto madenciliği faaliyetlerini yasakladığını açıklamasından bu yana, büyük madencilik şirketleri ABD, Kanada ve Rusya dahil olmak üzere diğer ülkelere göç etti.

Madencilik gelirleri son 12 haftada önemli ölçüde artarken, zorluk seviyesi sıçraması BTC madencileri için çeşitli sorunlara neden oldu.

BTC madencilik zorluğu
Kaynak: Blockchain.com

Madencilikteki zorluk son hafta yaklaşık% 8 oranında artış gösterdi. Haziran 2021’den bu yana madencilik zorluğu sürekli arttı. Bununla birlikte, Bitcoin’in uygun fiyat seviyeleri, en son zorluklara rağmen BTC madencilik faaliyetlerini destekliyor.

BTC Ekim ayına 67.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve aylık azda %40 artış gösterdi. Piyasanın yükseklerden yumuşamasına ve fiyatın 60 bin doların altına kısa bir süreliğine düşmesine rağmen, Bitcoin, ProShares Bitcoin Stratejisi ETF’nin (BITO) piyasaya sürülmesisi yükselişte önemli rol oynadı.

Kripto para birimi son 7 günde %6’dan fazla tırmandı. 1.2 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile BTC’nin kripto piyasası hakimiyeti yaklaşık %43.3 seviyesinde bulunuyor. BTC yazım anında 62.200 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu