Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Madenciliğinde Hash Oranları İyileşme İşaretleri Gösteriyor

Hash oranlarında geçen hafta önemli artış yaşandı.
Bitcoin Madenciliğinde Hash Oranları İyileşme İşaretleri Gösteriyor

Çin hükümetinin son dönemde Bitcoin madencilerine yönelik artan baskısı, faaliyetlerin düşmesine neden oldu. Bu durum Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin de fiyatının azalmasında rol oynadı. Artan baskı madencilerin başka ülkelere taşınma faaliyetlerini hızlandırdı.

Son veriler madencilik endüstrisinin toparlanma sürecine girdiğini gösteriyor. Glassnode tarafından paylaşılan veriler, hash oranlarının arttığını ortaya koyuyor. Haziran 2021’de ortalama hash oranı, Mayıs 2021’deki zirvesinden yaklaşık %55 düşmüştü.

BTC hash oranı
Kaynak: Glassnode

Glassnode’a göre, Bitcoin’in mevcut ortalama hash oranı’ndaki düşüş oranı %39’a geriledi. Geçen hafta Glassnode, operasyonel Bitcoin madencilerinin piyasadaki son zorluklara rağmen karlılıkta bir sıçrama gördüğünü vurguladı.

Mevcut hash oranlarının korunması durumunda, etkilenen hash gücünün yaklaşık %29’una eşdeğer hash gücünün tekrar çevrimiçi hale gelmiş olacaktır. Bu noktada Çinli madencilerin tesislerinin yerlerini başarılı bir şekilde değiştirmiş olması önemli rol oynuyor.

BTC madencileri çıkışları
Kaynak: Glassnode

Diğer yandan büyük Bitcoin cüzdanları arasında transferler hız kazandı. Temmuz’un ilk haftası Coinbase’den iki cüzdandan toplam 7 binin üzerinde Bitcoin aktarıldı. Bitcoin yazım itibariyle 33.100 dolardan işlem görüyor. Kripto para Nisan ayında 65.000 dolar seviyelerine yaklaşarak tüm zamanların en yükseğine ulaşmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum