Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madenciliğinde Doğal Gaz Enerjisinden Yararlanılabilir

ABD'li Senatör Ted Cruz, BTC madenciliğinin doğal gaz yoluyla yapılmasını önerdi.
Bitcoin Madenciliğinde Doğal Gaz Enerjisinden Yararlanılabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Senatörü Ted Cruz, ülkede Bitcoin madenciliği yapmak için onu doğal gaz kullanması gerektiğine inanıyor. Texas Blockchain Zirvesi sırasında konuşan Senatör Cruz, Bitcoin madenciliğinin petrol ve gaz çıkarımı yoluyla üretilen enerjiyi paraya dönüştürmek için kullanılabileceğini iddia ederek, gazın boşa harcanmasının önlenebileceğini söyledi.

Senatör, ülkede yakılan doğalgazın yarısının şu anda Batı Teksas’ta kullanıldığını kaydetti. Senatör, doğal gazın normalde kullanıldığı şekilde bir yere taşınması için hiçbir iletim ekipmanı olmadığı için boşa harcandığını söyledi.

Cruz, ani bir elektrik kesintisi veya kesintisi durumunda enerjinin hemen şebekeye geri döndürülebileceğini belirterek, Bitcoin madenciliğinin dalgalanan enerji arzına refleks olarak harekete geçirilebileceğini düşünüyor.

ABD Senatörü’nden gelen son açıklama, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in şehrin Bitcoin madencilerini kolaylaştırmak için elektrik maliyetini düşürmeyi planladığını söylemesinden yaklaşık 4 ay sonra geldi.

Bitcoin madenciliği, Çin’in Mayıs ayında endüstriyel Bitcoin madencilik firmalarına yönelik baskısını takiben Teksas eyaleti için kilit bir sektör haline geldi. Madenciler yenilenebilir enerji kaynakları nedeniyle Teksas’ı tercih ederken, bazı firalar ise Norveç, Kanada ve Kazakistan gibi bölgelere taşındı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu