Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Madencilerinin Günlük Ortalama Geliri 50 Milyon Dolara Ulaştı

Madenciler BTC’nin yükselişi ile beraber kazançlarını artırıyor.
Bitcoin Madencilerinin Günlük Ortalama Geliri 50 Milyon Dolara Ulaştı

Bitcoin madencilik gelirleri, kripto paranın son 13 haftada neredeyse %100 değer kazanmasının ardından hızla yükseliyor. Kripto analitiği ve zincir içi pazar analizi firması Glassnode tarafından yayınlanan son verilere göre, Bitcoin madencileri son 30 gündür ortalama olarak günde yaklaşık 50 milyon dolar kazanıyor.

Glassnode, 2020’de Bitcoin madencilik firmalarının günde yaklaşık 12 milyon dolar kazandığını belirtti. Analitik firması ayrıca BTC madencilerinin en son birikim trendini de vurguladı. Dünyanın en büyük dijital para birimi şu anda 1.06 trilyon dolardan fazla piyasa değeri ile 57.000 dolara yakın işlem görüyor.

BTC’nin Son Rallisi Madencilere Yaradı

BTC'nin Son Rallisi Madencilere Yaradı
Kaynak: Glassnode

Bitcoin madencileri, dünyanın en büyük kripto para birimindeki son fiyat rallisinden yararlanıyor. BTC fiyatı, Mart 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 61.000 doları kaydetti. Dijital para birimi bu yıla yaklaşık 29.000 dolar fiyat seviyesinde başlamıştı.

Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin madenciliğinin arkasındaki bazı temel temelleri vurguladı. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan şirket yöneticisi, “Bitcoin’in ortalama hash oranı dün yeni bir ATH’ye ulaştı ve tarihte ilk kez günlük ortalama 178 exahash/sn’yi geçti. Madenciler makineleri çalıştırmaya devam ediyor ve sadece hash oranı arttı.” diye ekledi diye konuştu.

Madenci cüzdanlarından borsalara BTC transferi
Kaynak: Glassnode

Kraft. Bitcoin’in pazar hakimiyetinin %56’nın altına düşmesinin nedenine rağmen, BTC’nin genel zincir içi aktivitesi 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin önemli ölçüde üzerine çıktı. Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan, geçtiğimiz günlerde Bitcoin hakkında bir araştırma notu yayınladı ve 130.000 dolarlık uzun vadeli bir fiyat hedefi vermişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum