Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madencileri Fiyattaki Yükseliş ile Satış Yaptı

Zincir verileri madencilerin fiyattaki yukarı yönlü hareket ile satış yaptığını ortaya koydu. Detaylar haberde…
Bitcoin Madencileri Fiyattaki Yükseliş ile Satış Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin madencilerinin davranışları, zincir ağındaki son duruma dair fikir verir. Son veriler ise madencilerin aylar süren birikimlerinin ardından, son bir ay içerisinde satış yaptığını gösteriyor.

Madenci net pozisyon değişikliği, tutulan Bitcoin arzındaki net değişikliği gösteriyor. Glassnode verileri bu metriğin geçtiğimiz hafta sonu içerisinde 3.393 BTC azaldığını gösteriyor. Mevcut fiyat olarak bakıldığında 167 milyon doların üzerinde bir satışın olduğu söylenebilir.

Madenciler böylece 2022 yılı içerisinde ilk toplu satışlarını gerçekleştirmiş oldu. Son 2 ay içerisine Bitcoin’in fiyatı 55.000 dolardan 35.000 dolara kadar düştü. Bu süre içerisinde madenciler birikimlerini sürdürdü.

Bitcoin madencilerini net pozisyonları
Kaynak: Glassnode

Hafta sonu başlayan yükseliş sonrası, madenciler 2 ay içerisinde ilk kez satış yapmaya başladı. Son bir ay içerisine yapılan satışların, Bitcoin’in aşağı yönlü hareketinde önemli rol oynadığı belirtiliyor.

Kripto para birimi son birkaç gündür iyileşme sinyalleri gösteriyor ve yükselişini 45.000 doların üzerine kadar taşıdı. Dijital varlık an itibariyle 44.200 dolar seviyesinden işlem görüyor. Son yükseliş kısa vadeli yatırımcıların da kar elde etmeye başladığını gösteriyor. 

Bitcoin madenciliği, yeni bloklar bulma, işlemleri doğrulama ve bunları blok zincirine ekleme süreci olarak tanımlanıyor. Madenciler bu operasyonlar karşılığında ödül olarak Bitcoin alıyorlar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%