Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madencilerinin ABD’de Vergilerden Muaf Tutulması İsteniyor

Bazı Kongre üyeleri, madencilerin veri kurallarına tabi olmamasını istiyor.
Bitcoin Madencilerinin ABD’de Vergilerden Muaf Tutulması İsteniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki milletvekilleri, kripto alanı için önemli etkileri olabilecek önerilen bir vergi politikasının uygulanması konusunda dikkatli olunması çağrısında bulundu. Önerilen değişikliklere göre, kripto raporlama gereksinimlerine ilişkin daha sıkı kurallar, hükümet için 28 milyar dolarlık ek finansman sağlayabilir.

Senatör Patrick Toomey tasarının, Bitcoin madencileri ve yazılım geliştiricileri gibi hedef varlıkların ötesinde ABD kripto alanına daha geniş bir baskı için yasal destek sağlayabileceğini savundu.

Madencilerin Etkilenmesi Beklenmiyor

Madencilerin etkilenmesi beklenmiyor

Endüstri yorumcularından gelen tepkiler, yasa tasarısının ifadesinin belirsizliğinin, ülkedeki dijital inovasyona zarar verebilecek cezalandırıcı politikalar için bol fırsat sağladığı yönünde.

Senatör Rob Portman ise yeni kuralların madencileri ve yazılım geliştiricilerini etkileyeceğini düşünmüyor. Portman’ın sözcüsü, “Bu yasama dili, yazılım geliştiriciler ve kripto madencileri gibi aracı olmayanları IRS raporlama yükümlülüklerine uymaya zorlamaz” diye konuştu.

Madencileri ağır vergi raporlama gerekliliklerinden koruma çabaları, Çin’den hash oranı çıkışının ardından ABD merkezli madencilerin kapasitelerini genişletmeye devam etmesiyle daha da artıyor. Çin hükümetinin madencilere yönelik artan baskısı, ABD’ye doğru artan bir göçü beraberinde getiriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%