Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Madencileri Satış Yapmazken Boğa Beklentisini Artırıyor

Madencilerin davranışları, yükseliş işareti olarak yorumlanıyor.
Bitcoin Madencileri Satış Yapmazken Boğa Beklentisini Artırıyor

Kripto para madencileri son dönemde Çin baskısıyla zor günler yaşasa da, operasyonları için yeni planlar gerçekleştiriyor. Bununla beraber madencilerin ellerindeki varlıkları tutma isteği devam ediyor.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, kripto para madencilerinin anakara Çin’deki madencilik baskısından sonra bile boğa tarafında kaldığını söyledi. Sağlanan zincir içi verilere göre, madenciler cüzdanlarından gelen satış baskısının olmamasına ek olarak ağ hash güçlerini artırmaya devam ediyor.

Madencilerin büyük bölümü, Çin’deki endüstrinin tamamen yok edilmesinden sonra ülkeden gelen önemli bir hashrate artışıyla ABD’ye taşındıklarını bildirmişti.

BTC hashrate ve madencilerin pozisyonları
Kaynak: Ki Young Ju/Twitter

Madencilerin satış baskısı olmamasının ana nedeni, genel piyasa hissiyatında ve en son Bitcoin hareketlerinde yatıyor olabilir. Pozisyon endeksindeki ani yükselişler, güçlü ve değişken Bitcoin hareketleriyle ilişkilendiriliyor.

Gelen en son satış, Bitcoin’in yeni boğa koşusunda ilk ani yükselişi oluşturduğu Ocak 2021’de gözlendi. Satış gerçekleştikten sonra, BTC %25 oranında geri çekildi ve bu fiyatı Şubat ayı içerisinde geri aldı.

Artan hashrate ile paralel olarak Bitcoin fiyatı da son haftalarda hızlı bir artış sergiledi. Kripto para birimi 40.000 dolara düştükten sonra güçlü toparlandı ve 57.000 dolara kadar yükseldi. Parite an itibariyle 54.900 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum