Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Kurumsal Yatırımcıların Artan Desteği ile Rallisini Sürdürebilir

Bitcoin’in son dönemde kurumsal şirketlerden aldığı destek ile rallisini sürdüreceği belirtiliyor.
Bitcoin Kurumsal Yatırımcıların Artan Desteği ile Rallisini Sürdürebilir

Bir süredir kripto para dünyasında boğa piyasası yaşanıyor ve başta Bitcoin olmak üzere coinlerin büyük bölümü değer kazanmaya devam ediyor. BTC son 3 aylık zaman dilimi içerisinde 18 bin dolar seviyelerinden 50 bin dolar barajına kadar ulaştı. Kripto para bir süredir tarihinin en yüksek seviyelerinden işlem görüyor. Analistler bu yükselişin ilerleyen günlerde de devam edeceğini tahmin ediyor.

Kripto paranın 50 bin doların üzerinde konumunu koruması halinde, rallisini sürdürmemesi için bir neden olmadığı konuşuluyor. BTC’nin rallisi için en büyük desteğini balinalardan ve kurumsal yatırımcılardan aldığı belirtiliyor. Diğer yandan boğa piyasasında balinaların satışlara ağırlık vermesi ve karını alması ihtimaline karşın BTC’de sert bir düşüş yaşanması da ihtimal dahilinde bulunuyor.

Kısa Vadede Rallinin Sürmesi Bekleniyor

Kısa Vadede Rallinin Sürmesi Bekleniyor

Bitcoin’de balinaların birikimlerini koruması ve kurumsal şirketlerden gelen destekler ile bugüne kadar süren rallinin devam edebileceği belirtiliyor. Son veriler balinaların BTC satın almaya devam ettiğini gösteriyor. İşlem hacmi de artmakla beraber kurumsal yatırımcıların da son günlerde Bitcoin alımları ile adından söz ettirdiği görülüyor. Tesla’nın 1.5 milyar değerinde Bitcoin alımı, kripto paranın tırmanışını daha hızlı hale getirdi.

Uzmanlar balinaların satış yapmaya ve karını almaya yönelmesi halinde kripto parada düşüşler görülebileceğine dair yatırımcıları uyarıyor. Mevcut duruma bakıldığında birikim yapmaya devam ediyorlar ve bu da rallinin sürmesi ihtimalini daha olası duruma getiriyor. Glassnode verileri 1 milyon doların üzerinde BTC barındıran 94 bin adresin olduğunu gösteriyor.

Bitcoin en yüksek seviyeye ulaştı
Kaynak: piyasa.paratic.com

An itibariyle Bitcoin, 51 dolar seviyelerinde seyrediyor. Kripto para dün akşam saatlerinde 52.618 dolara çıkarak tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı. Diğer yandan Ethereum, Binance Coin başta olmak üzere altcoinlerin büyük bölümünde yükseliş trendi devam ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum