Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’in Kripto Para Borsalarındaki Arzı %13’e Geriledi

Balinalar varlıklarını soğuk cüzdanlara taşımaya devam ediyor.
Bitcoin’in Kripto Para Borsalarındaki Arzı %13’e Geriledi

Veriler son günlerde balinaların, sahip olduğu Bitcoin varlıklarını, kripto borsalarından cüzdanlara taşıdığını gösteriyor. Glassnode tarafından yayınlanan en son verilere göre, kripto borsalarındaki genel Bitcoin bakiyesi Şubat 2018’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı.

Bu hareket ile borsalar artık toplam dolaşımdaki Bitcoin arzının %13,1’ine sahip durumda. Piyasada yaşanan son düşüş, kripto balina adreslerinin dünyanın en değerli dijital varlığını Binance, Coinbase ve Huobi gibi borsalardan bilinmeyen kripto cüzdanlarına taşıması sonrasında gerçekleşti.

BTC borsa arzı
Kaynak: Glassnode

Bitcoin’in borsalardan dışarı çıkması orta vadede yükselişin geleceği şeklinde yorumlanır. Tarihsel veriler de bunu doğruluyor. Temmuz’da balinalar, üç ayrı işlemde Coinbase’den kripto cüzdanlarına 1 milyar dolardan fazla BTC aktarımı gerçekleştirdi.

BTC’nin artan volatilitesi, balinaları birikim yapmaktan alıkoymuyor. Glassnode’a göre, Bitcoin’in birikim faaliyeti son birkaç hafta içinde keskin bir şekilde arttı. Mayıs 2021’deki ılımlı döviz girişlerinden sonra, likit madeni para arzındaki bu düşüş eğilimi yeniden başladı ve BTC’yi elinde tutmaya yönelik makro inancın piyasada baskın olduğu görülüyor.

Bitcoin son 24 saatte yükseliyor ve kripto para birimi 47.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Buradan konsolide olan kripto para birimi an itibariyle 46.900 dolar seviyesinden işlem görüyor. Dijital varlığın piyasa değeri ise %4 artışla 880 milyar dolara çıktı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum