Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Kısa Vadede Yükseliş Öncesi Yeni Bir Düşüş Yaşayabilir

Son metrikler Bitcoin’de kısa vadede bir düşüş olabileceğine işaret ediyor. Detaylar haberde…
Bitcoin Kısa Vadede Yükseliş Öncesi Yeni Bir Düşüş Yaşayabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son günlerde kayıplarını geri kazanmaya başladı ve orta vadede yükseliş işaretleri veriyor. Ancak yapılan yeni bir araştırma, yükseliş öncesi düşük bir seviyenin test edilebileceğini gösteriyor.

Decentrader’e göre Bitcoin’in olası fiyat hareketlerini değerlendirdi. Ticaret hizmeti sunan platform, genel olarak iyimser duruyor ancak kısa vadede temkinli olunmasını öneriyor.

Güncellemede, Bitcoin için yukarıda ve aşağıda net direnç ve destek bölgeleriyle nispeten nötr bir seviyede olunduğuna yer verildi.

BTC fonlama oranları
Kaynak: Coinglass

Decentrader, fonlama oranlarının negatife döndüğünü ve zaman içerisinde açık faizin zamanla düştüğüne dikkat çekti. Coinglass’tan elde edilen verilere göre, fonlama oranları negatif seviyede kalmaya devam ediyor.

Tahminler Bitcoin’deki düşüşün 39.000 – 40.000 dolar aralığına kadar olabileceği yönünde. Yukarı yönde ise 47.950 ve 52.660 dolar direnç seviyelerinin olduğu belirtildi.

Bir diğer analist Crypto Ed ise beklentilerinin değişmediğini ve 40.000 dolara doğru bir geri çekilme olacağını söyledi. Boğa senaryosunda 48.000 dolara çıkış olması gerektiğini belirten analist, 40.000 doların kırılması ile ayı piyasasının devreye gireceğini ifade etti.

Crypto Ed'in Bitcoin tahminleri
Kaynak: Crypto Ed/Twitter

Bitcoin geçtiğimiz gün 45.000 doların üzerine kadar çıktı. ABD’den beklentilerin üzerinde gelen enflasyon verisi sonrası, kripto para birimi kayıplarını artırdı. Dijital varlık an itibariyle 43.350 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%