Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Kısa Vadede Ethereum’dan İyi Performans Göstereceği Söylendi

BTC/ETH çiftindeki potansiyel bir sıçrama, Bitcoin'in bir sonraki piyasa rallisinde Ether'i geçeceğinin ipucunu veriyor.
Bitcoin’in Kısa Vadede Ethereum’dan İyi Performans Göstereceği Söylendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son haftalarda düşüş trendi ile %50’den fazla değer kaybetti. Bu düşüş başta Etheruem olmak üzere altcoinlerde büyük gerilemeler yaşanmasına neden oldu. Mayıs ayına kadar süren rallide Ethereum, Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi ile dikkatleri üzerine çekti. Son veriler ise bu durumun tersine dönebileceğini gösteriyor.

Paris merkezli bir yatırım yönetimi hizmeti olan ExoAlpha’nın baş yatırım sorumlusu David Lifshitz, Bitcoin’in yakın vadede yukarı yönlü potansiyelinin Ethereum’dan daha yüksek olduğunu belirtti. Analist bu yorumunu BTC/ETH oranındaki son değişimlerden yola çıkarak yapıyor.

BTC/ETH günlük grafik
Kaynak: TradingView

Lifshitz’e göre mevcut veriler, BTC’nin ETH’ye karşı düşük fiyatlı olduğunu gösteriyor. Bu nedenle akıllı bir tüccar Bitcoin satın alabilir ve Ethereum’u aynı dolar oranlarında satabilir ve oranın alt kanaldan üst kanala bağlı olan olası sıçramasına yönelik bir yatırım yapabilir.

Bitcoin ve Ethereum fiyat momentumları arasındaki karşılaştırma, Birleşik Devlet Federal Rezerv yetkililerinin 2023’te faiz oranlarını artırmaya başlamayı beklediklerini açıklamasıyla geldi.

BTC/ETH oranı (Günlük kapanışlar)
Kaynak: CoinMarketCap

Analist Bitcoin ve ETH fiyat momentumları arasındaki dramatik farkın 19 Mayıs çöküşünden sonra düzleşmeye başladığına işaret etti. Lifshitz, Bitcoin’in Ethereum’dan daha değerli olacağının bir başka işareti olarak bu veriyi gösteriyor.

Lifshitz, 33.000 dolar ile 39.000-40.000 dolar aralığında kalan Bitcoin’in kısa vadeli bir yükseliş eğilimini doğrulamak için 42.000 doların üzerine çıkması gerektiğini söyledi.

Analiste göre yükseliş hareketinin gerçekleşmesi için Bitcoin madencilerinin satışlarını tüketmeleri veya daha sonra BTC rezervlerini daha yüksek fiyatlarla satmaya ikna olmaları gerekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%