Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Kırılma: Günlük Kazanç Yüzde 10’u Aştı

Bitcoin akşam saatlerinde 40.000 doları kırması ile beraber yükselişini hızlandırıyor. Son veriler haberde...
Bitcoin’de Kırılma: Günlük Kazanç Yüzde 10’u Aştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin gün içerisinde 40.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarak kısa vadeli yükselişini hızlandırdı. Mevcut seviyelerdeki ilk direnç, yükselişi durdursa da, BTC önceki günlerdeki kayıplarını azaltmış görünüyor.

Kripto para birimi 41.000 doların üzerine çıkmış durumda ve an itibariyle 41.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu da günlük kazançların yüzde 10’un üzerine çıktığı anlamına geliyor.

İki haftalık uzun düşüş trendi, kısa vadeli fiyat artışları ile beraber kırılmış oldu. Uzun vadeli momentum göstergeleri negatif ve bu nedenle yükseliş 43.000-46.000 dolar direnç bölgesi aralığında sınırlı kalabilir.

BTC dört saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Bitcoin‘in yukarı yönlü hedeflerine ulaşması için 40.000 dolar üzerinde ve dört saatlik grafikteki 100 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kalması gerekiyor. Aşağı yönlü bir geri çekilme durumunda 37.000 dolar seviyesi önemli bir destek görevi görebilir.

Bitcoin’in yükselişi ile beraber Ethereum da günlük kazançlarını yüzde 7’nin üzerine taşıdı ve 2.800 doları aştı. Kripto para piyasası ise yükseliş dalgası ile 1.8 trilyon doları aşmış görünüyor.

Bitcoin geçtiğimiz yıl Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak ATH yapmıştı. Buradan düşüşe geçen BTC, 33.000 dolardan döndü ve orta vadedeki kayıplarını geri alıyor.

Coinglass verileri ise vadeli işlemler üzerindeki likidasyonların arttığını gösteriyor. Son verilere göre 24 saatte 220 milyon dolarlık kaldıraçlı pozisyon tasfiye edildi. Bu tasfiyelerin yüzde 70’ine yakını short pozisyonlar üzerinde gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%