Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’deki Hash Oranı Yükselişi Çin Yasağının İzlerini Siliyor

Çin'in Bitcoin madenciliğinden çıkışı neredeyse farkedilmiyor.
Bitcoin’deki Hash Oranı Yükselişi Çin Yasağının İzlerini Siliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin, bu yıl hash oranının %50 düştüğünü gören madencilik yasağının neredeyse tüm izlerini silmişe benziyor. En son tahminlere göre, ağ hash oranı, Çin’in Bitcoin madencilik endüstrisini yasaklamasından hemen önce, Mayıs ayındaki seviyelere geri döndü.

Çin’deki madenci göçününbaşlamasından beş ay sonra, ağ temelleri büyük bir geri dönüş gerçekleştirdi. Madencilerin yerlerinin değişmesi ve yeniden başlaması ile büyük bir hızla gelen hash oranındaki ve ağ zorluğundaki iyileşme artık umut veren bir noktaya taşınıyor.

Bitcoin hash rate
Kaynak: Blockchain

Benzer şekilde, madencilik zorluğu da önümüzdeki hafta %5.7 artarak 25 trilyonluk rekor seviyeye yaklaşmış olabilir. Kaynaklar Çin’in kararından pişman olmaya başlayabileceğini ima ederken, Bitcoin Mayıs ayından bu yana %50 yükseliş kaydetti.

BTC/USD 58.000 dolara düştükten sonra, madenci maliyetleri, tarihsel modellere dayalı olarak potansiyel bir yerel zirveye işaret etti. Bununla birlikte, madenciler son aylarda kazanılan madeni paraları satmak için acele etmediler ve bu trend devam ediyor.

BTC madenci çıkışları
Kaynak: CryptoQuant

Hash oranındaki artış, Bitcoin’deki yükseliş beklentilerinin artması neden oluyor. Kripto para birimi son saatlerde yükselişini hızlandırdı ve kendisini 60.000 doların üzerine taşıdı. BTC an itibariyle 60.550 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu