Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Haftalık Ortalamaların Kesişimi Beklentinin Aksine Yükseliş Getirebilir

Kripto para biriminde 10 haftalık hareketli ortalama ile 50 haftalık hareketli ortalamanın kesişimi sonrası ne olacağı merak ediliyor.
Bitcoin’de Haftalık Ortalamaların Kesişimi Beklentinin Aksine Yükseliş Getirebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde, hareketli ortalamalar kullanılarak, geleceğe dair yön tahmini yapmak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu yöntemle yapılan bir analiz, BTC’de yeni bir yükseliş trendinin başlamak üzere olduğunu haber veriyor olabilir.

Veriler 10 haftalık basit hareketli ortalama ile 50 haftalık basit hareketli ortalamanın kesişiminin gerçekleştiğini gösteriyor. Teknik analiz ve tarihsel verilere bakıldığında, bu fiyatın düşüşünü uzatacağı şeklinde yorumlanabilir.

Ancak bu kesişim en son gerçekleştiğinde, fiyat tahmin edilenin aksine yükselişe geçmişti. O dönem toparlanan BTC, yükselişini, 20.000 doların üzerine taşımış ve yeni bir rekor kırmıştı.

BTC haftalık ortalama ayı çaprazı görünümü
Kaynak: TradingView

Yine benzer bir durum yaşanmış, Bitcoin Ocak 2020’nin başlarında ve Haziran 2018’in ortalarında negatif geçişlerin onaylanmasının ardından dipten toparlanarak %25 kazanç sağlamıştı.

Teknik analizde sıkça kullanılan hareketli ortalamalar, geçmiş veriler üzerinden oluşmaktadır. Uzmanlara göre haftalık ve aylık grafiklerde, trendin yönünün belirlenmesi için buradaki geçişler kullanılabiliyor. BTC daha önce 2024 yılında da 10 ve 50 haftalık ayı kesişimine sahne olmuş ve sert bir düşüş yaşamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%