Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Haftalık MACD’ye Göre Yükseliş Rallisi Başka Bahara Kalabilir

Geniş zaman aralığını kapsayan bir gösterge, ralli umutlarını azaltıyor.
Bitcoin’de Haftalık MACD’ye Göre Yükseliş Rallisi Başka Bahara Kalabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Küresel piyasalardaki artan riskin ortasında, düşüş eğilimi gösteren önemli bir teknik gösterge, Bitcoin yıl sonuna doğru ilerlerken rahatlama rallisinin ertelenebileceğine işaret ediyor.

Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, haftalık araştırma notunda, haftalık MACD’nin Nisan ayından bu yana ilk kez bir ‘sat’ sinyali verdiğini ve yıl sonuna doğru riski artırdığını söyledi. Analist, varlığın orta vadede aşırı satılmaya başladığı bir noktaya kadar daha fazla satış için yer olduğunu belirtti.

BTC haftalık ve günlük görünüm
Kaynak: TradingView

MACD, trend dönüşlerini ve trend gücünü belirlemek için en çok kullanılan teknik göstergeler arasında yer alıyor. Göstergenin negatif bölgede olması, yükselişten düşüşe eğilim değişikliği anlamına geliyor.

Sıfır çizgisinin altındaki daha derin çubuklar, düşüş momentumunun güçlendiği anlamına gelir. Nisan ayı sonunda onaylanan önceki düşüş eğilimi sırasında fiyat 58.000 dolardan 30.000 dolara düştü ve haftalık %10’un üzerinde oldu.

Bitcoin hafta sonu 42.000 dolar seviyesine kadar iğne attı ve buradan %20’ye yakın sıçrama gerçekleştirdi. Kripto para birimi henüz geçen hafta kırılan Temmuz ayının en düşük seviyelerinden yükseliş trend çizgisini geri alamadı.

BTC bir haftalık fiyat
Kaynak: Paratic Piyasalar

Stockton’a göre BTC 55.000 dolar direncine kadar bir yükseliş sergileyebilir. Küresel piyasalarda devam eden FED endişeleri, Omicron varyantı ve Çin emlak piyasası endişeleri kısa vadede yükselişin sınırlı olduğuna işaret ediyor.

Bitcoin gün içerisinde yükseliş trendinde ve yazım itibariyle 51.250 dolar seviyesinden işlem görüyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan sert düşüş, BTC’nin piyasa değerinin 1 trilyon doların altına gerilemesine neden oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%