Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin ve Ethereum için Kısa Vadede Düzeltme Tahmini Yapıldı

Bir analist BTC ve ETH'nin satım noktasında olduğuna dikkat çekti.
Bitcoin ve Ethereum için Kısa Vadede Düzeltme Tahmini Yapıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz günden bu yana yükselişine hız verdi ve 40.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Diğer yandan London Hard Fork güncellemesinin başarıyla gerçekleştiği Ethereum’da da fiyat 2.700 doların üzerine çıktı.

Analistler Bitcoin ve Ethereum için yükseliş beklentilerini koruyor ancak kısa vadeli sinyaller bir düzeltme olacağını işaret ediyor. Veriler hafta kapanırken hem BTC/USD hem de ETH/USD’nin kritik aralık direncine yakın hareket ettiğini gösteriyor.

BTC saatlik grafik
Kaynak: Bitstamp

Bir önceki gün yaşanan artış, önceki hafta boyunca hızlı bir yükselişin ardından genel bir düşüş trendini noktaladı. Analist Michaël van de Poppe, long BTC pozisyonları aramak için 42.500 doların üzerinde bir alana ulaşılması gerektiğini belirtti.

Poppe’ye göre bu seviyenin destek haline gelmesi gerekiyor. Aksi takdirde yükseliş beklemenin doğru olmadığını düşünüyor.

Analist açıklamasında, “Eğer 45.000 dolara doğru toplanıp bu bölgeyi çevireceğimiz böyle bir kırılma yaşarsak, o zaman tabii ki uzun vadeli işlem yapabilirim. Ama şu anda, bu yapıyla hiç ilgilenmiyorum.” ifadelerini kullandı.

ETH saatlik grafik
Kaynak: Bitstamp

Diğer yandan Ethereum’da Londra hard fork etkisiyle bir yükseliş yaşandı. Ancak kısa vadede Long pozisyon aramak için doğru bir zaman olmadığı belirtiliyor. ETH an itibariyle 2.750 dolar seviyesinden işlem görüyor.

BTC haftalık grafik
Kaynak: Rekt Capital

Analistler yeni bir yükseliş dalgası için Bitcoin’in 40.000 dolar üzerindeki konumunu koruması gerektiğini belirtiyor. Tüccar Pentoshi geçtiğimiz gün BTC’nin 65.500 doları geçmesi halinde, bir sonraki hedefinin 250.000 dolar olabileceğini söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%