Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin ve Ethereum Balinaları Düşüşün Ortasında Varlıklarını Artırıyor

Balinalar düşüşte Bitcoin topluyor ve ve Ekim ayından bu yana Etereum tutmaya devam ediyor.
Bitcoin ve Ethereum Balinaları Düşüşün Ortasında Varlıklarını Artırıyor

Bitcoin başta olmak üzere Ethereum ve diğer kripto para birimleri haftalardır düşüş trendinde hareket ediyor. BTC 64.800 dolar seviyesinden 30.000 dolara kadar geriledi. Kripto para birimi yazım itibariyle 34.200 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum tarafında da ralli sonrası bir düşüş yaşadı ve fiyat an itibariyle 2.500 dolar bandında hareket ediyor.

Veriler piyasadaki düşüşün ortasında balinaların alttan mal topladığını gösteriyor. Santiment ekibi, Bitcoin ve Ethereum’a yönelik balinaların davranışlarını inceleyen bir rapor paylaştı. Rapora göre, kripto balinaları düşüşteki varlıklarına daha fazla Bitcoin ekliyor ve geçen yılın Ekim ayı başlarında satın aldıkları Ethereum’larını tutmaya devam ediyor.

BTC Balinalarının davranışları
Kaynak: Santiment

Büyük miktarlarda Bitcoin sahipleri mevcut BTC düşüşünden yararlanıyor ve amiral gemisi dijital para biriminden daha fazlasını satın alıyor. 100-10.000 üzeri Bitcoin tutan cüzdan sayısı neredeyse üç haftadır istikrarlı bir şekilde artıyor. Santiment ekibii bunun düşüşü güvenle satın alan balinaların olası bir işareti olduğuna dikkat çekiyor.

Bitcoin arzı, Mayıs ayı sonlarındaki artış gördükten sonra azalıyor. Bu nedenle büyük kripto para birimlerinin büyük bir kısmı artık borsalardan uzun süreli saklanmak üzere soğuk depo adreslerine taşınıyor. Santiment bunun bir yükseliş işareti olduğunu vurguluyor.

Ethereum balinalarının davranşları
Kaynak: Santiment

Raporun başka bir bölümünde, Santiment ekibi, Ethereum ile ilgili verileri paylaştı. 1.000 ila 100.000 jeton içeren ETH balina adresleri, son zamanlarda sayıca aşağı yukarı aynı kalırken, ETH 2.500 dolar aralığında değişiyor. Santiment’e göre balinalar geçen yıl Ekim ayının başlarında büyük miktarlarda ETH satın almaya başladı.

Aktif ETH cüzdanlarının sayısı, Mayıs ortasındaki tarihi zirvesinden sonra bu ay düşüyor. Bu da varlıkların borsalardan soğuk cüzdanlara çekildiğini gösteriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum