Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin ETF Listelenmesi Haberinin Satış İhtimali Analistleri İkiye Böldü

Bitcoin ETF onayları sonrası fiyatın nasıl şekilleneceği merak ediliyor.
Bitcoin ETF Listelenmesi Haberinin Satış İhtimali Analistleri İkiye Böldü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para birimine bağlı borsada işlem gören bir fonu onaylayacağı beklentisiyle bu ay %40’ın üzerinde yükseldi. Wall Street dünyasında sıkça bahsedilen ‘söylentiyi satın al, haberi sat’ fikri analistleri ikiye bölüyor.

Pantera Capital’in CEO’su ve ortak yatırım sorumlusu Dan Morehead, söylentinin satın alınıp, haberin satıldığı geçreğinin kripto para piyasasında çalıştığını söyledi. Benzer bir fiyat hareketi, bu yılın başlarında, kripto para borsası Coinbase’in 14 Nisan’da Nasdaq’taki ilk çıkışıyla birlikte 64,801 doları aştığı zamanda görüldü.

BTC borsa arzı
Kaynak: Glassnode

BTC bu olay sonrasında düşüşünü 30.000 dolara kadar sürdürdü. Blockchain verileri, Pazartesi günkü First Mover bülteninde tartışıldığı gibi, ETF listesinden sonra gerçeği satma eylemi durumunu destekliyor.

Merkezi kripto para borsalarından madeni para çıkışı, boğa koşusu sırasında 10.000 dolardan 64.000 doların üzerine çıkan döviz bakiyelerindeki istikrarlı düşüşün aksine, son haftalarda durulmuş gözüküyor.

BTC opsiyon piyasası satim eğrileri
Kaynak: Skew

Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani ve İsviçre merkezli Crypto Finance AG’nin ticaret müdürü Patrick Heusser de, ProShares vadeli işlem ETF’sinin ilk gün ticaret hacmine odaklanılacağını söyleyerek büyük bir geri çekilme olmayacağını iddia etti.

Stack Funds’ın COO’su ve kurucu ortağı Matthew Dibb, önemli bir fiyat düşüşü ön görmüyor. BTC fonlama oranları sabit göründüğünü belirten Dbb, piyasanın kısa vadede aşırı ısındığına dair hiçbir uyarı işareti görmediklerini söyledi.

BTC fonlama oranı
Kaynak: Glassnode

Glassnode’dan gelen veriler, ortalama fonlama oranının hafta sonu görülen %0.024’ten %0.01’e düştüğünü gösteriyor. Opsiyon piyasası, yükseliş eğilimini işaret ediyor ve herhangi bir gerginlik belirtisi göstermiyor. Kripto para birimi son günlerdeki yükselişi sonrası konsolide oluyor ve 62.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%