Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Düşüşünü Hızlandırdı ve 33.500 Dolara Kadar Geriledi

Kripto para haftanın ilk günü düşüşünü hızlandırdı.
Bitcoin Düşüşünü Hızlandırdı ve 33.500 Dolara Kadar Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoıin hafta sonu boyunca yukarı yönlü hareket etti ve yükselişini 36.000 dolar yakınlarına kadar sürdürdü. Buradaki direnci temizleyemeyen kripto para birimi, yeniden yönünü aşağı çevirdi. Düşüünü hızlandıran BTC, günlük tabloda %5’in üzerinde değer kaybetti ve 33.500 dolar seviyesine kadar geriledi.

Kripto para birimi şu anda kayıplarını geri almaya çabalıyor. Dört saatlik grafikteki göreceli güç endeksi (RSI), mevcut destek bölgesine doğru bir geri çekilmeden önce alım sinyalleri vermişti. RSI saatlik grafikte aşırı satıldı, bu da 36.000 dolardaki ilk dirence doğru daha fazla yükselişin muhtemel olduğunu gösteriyor.

Bitcoin 33.500 dolara geriledi
Kaynak: Coinbase

Mayıs ayından bu yana sert düşüş yaşayan Bitcoin, 30.000 dolar civarında kilit bir destek seviyesini saklı tutuyor. Analistler bu seviyenin kritik öneme sahip olduğunu ve kırılma olması halinde dip seviyelerin görülebileceğini belirtiyor.

36.000 dolar üzerinde bir kırılma, momentum arttıkça 40.000 dolara doğru yukarı yönlü bir hedefin kapısınıu aralayabilir. Nisan ayından bu yana görülen düşüş eğilimi göz önüne alındığında, şimdilik yükseliş, bir aylık işlem aralığının ötesinde sınırlı görünüyor.

Bitcoin Nisan ayında 64.800 dolara çıkarak tarihinin en yüksek zirvesini test etmişti. Bu bölgeden geri dönen kripto para birimi %50’den fazla değer kaybetti ve 30.000 dolar bandına kadar geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%