Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’deki Sert Düşüş Sonrası Piyasada 24 Saatteki Tasfiyeler 700 Milyon Dolara Yaklaştı

Bitcoin düşüşünü 54 bin doların altına taşıyor. Düşüşün hızı son 24 saatte 700 milyon dolarlık çıkışı da beraberinde getirdi. İşte ayrıntılar;
Bitcoin’deki Sert Düşüş Sonrası Piyasada 24 Saatteki Tasfiyeler 700 Milyon Dolara Yaklaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin gün içerisinde Güney Afrika’dan gelen yeni COVID-19 varyantının, küresel piyasalarda yarattığı endişe ile düşüşe geçti. Kripto para birimi düşüşünü 54.000 dolar seviyesinin altına kadar taşıdı.

Parite an itibariyle bu seviyenin üzerinde tutunmak için mücadele ediyor. Yüzde 7’nin üzerindeki değer kaybı, piyasadaki tasfiye oranlarının da artmasına neden oldu.

Tek bir günde 5.000 doların üzerinde gerçekleşen düşüş sonrası, son 24 saatte 700 milyon dolara yakın kaldıraçlı pozisyon tasfiye edildi. Bu tasfiyelerin %79’u uzun pozisyonlar üzerinde gerçekleşti ve 550 milyon doları aştı.

Saatlik likidasyon oranları
Kaynak: Coinglass

En fazla tasfiyenin yaşandığı kripto para birimi ise 200 milyon dolar ile Bitcoin oldu. Analist Van de Poppe, piyasaların tekrarlayan oynaklığın kısa vadede önemli bir özellik olmaya devam ettiğini gösterdiğinden, yatırımcılara altcoinlerde dikkatli olmalarını önerdi.

Kripto para piyasasının toplam değeri ise son düşüş dalgası ile uzun bir aradan sonra 2.5 trilyon doların altına geriledi. Bitcoin 1 trilyon dolar seviyesinde tutunmaya çalışırken, Ethereum’un piyasa değeri 480 milyar dolara kadar gerilemiş görünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu