Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’deki Düşüşe Rağmen Uzun Vadeli Yatırımcılar Birikimlerini Attırıyor

Düşen fiyat aksiyonu, uzun vadeli yatırımcıların birikimlerini artırmasına neden oluyor. Son veriler haberde…
Bitcoin’deki Düşüşe Rağmen Uzun Vadeli Yatırımcılar Birikimlerini Attırıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz 10 gün içerisinde %15’e yakın değer kaybı yaşadı. Bu düşüşe rağmen uzun vadeli yatırımcılar kripto para birimine dair birikimlerini sürdürüyor. Düşüş aynı zamanda kripto pazarına yönelik perakende ilgisinin de azalmasına neden oldu.

Glassnode’un son raporu, kısa bir satış döneminden sonra Bitcoin sahiplerinin kripto varlığını yeniden biriktirmeye başladığını gösteriyor. Kasım başındaki fiyat zirvesinin ardından, fiyat düştükçe olgunlaşma dönemine geçildi. Bu süreçte pazarda ileriye yönelik uzun vadeli yatırımcıların birikimleri artar.

BTC uzun vadelilerin değişimi
Kaynak: Glassnode

En son trend, kripto piyasasının son birkaç yılda gördüğü trendlere oldukça benziyor. Piyasadaki her büyük düzeltme sırasında, büyük yatırımcılar devreye girer ve kısa vadeli sahiplerden Bitcoin ve diğer dijital para birimleri biriktirir.

Son 24 saat içinde, kripto piyasası genel piyasa değerinde keskin bir artışa tanık oldu. Bitcoin 43.000 dolara kadar çıkarken, Binance Coin, Polkadot ve Polygon gibi altcoinler önemli fiyat artışları gördü.

BNB %6’dan fazla artarken, DOT ve MATIC sırasıyla %7 ve %8 arttı. Son sıçramanın bir sonucu olarak, kısa kripto tasfiyeleri de arttı. Coinglass verilerine göre , 80 milyon dolardan fazla kısa kripto alım satım pozisyonu tasfiye edildi.

.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%