Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’deki Düşüş Yatırımcıların Alımlarını Güçlendirdi

Zincir analisti Willy Woo, Bitcoin’deki büyük düşüşün derinlerine indi.
Bitcoin’deki Düşüş Yatırımcıların Alımlarını Güçlendirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz gün Bitcoin’de büyük düşüş gerçekleşti ve kripto para birimi 9.000 dolardan fazla değer kaybetti. 50.000 doların üzerinde seyreten BTC, düşüşünü 43.000 dolara kadar uzattı. Buradan alım desteği gören kripto para, 46.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Zincir analist, BTC’deki büyük düşüşü masaya yatırdı. Woo, koronavirüs önlemlerinin yol açtığı Mart 2020 kazasına benzetmelerin bol olduğunu, ancak dün yaşanan olayın büyük farklılıklar gösterdiğini söyledi. Düşüş ile kaldıraçlıların hedef alındığını söyleyen Woo, yatırımcıların alımlarının güçlendiğini söyledi.

BTC Supply Shock tablosu
Kaynak: Willy Woo

BTC’deki çöküşün kaldıraç kaybından kaynaklandığını belirten Woo, “COVID çöküşü, türevlerin aşırı tepki vermesiyle benzerdi, ancak o zamanlar yatırımcılar tarafından destekleniyordu. Bu tamamen farklı. Piyasa ucuzladı.” diye konuştu.

Bitcoin balina çıkışları
Kaynak: Whalemap

İlgili süreçler ortalama bir gözlemci için karmaşık olsa da, Bitcoin’in toparlanmasının gücü ve devam eden yatırımcı satın alımları, hodl yapan ellerin olaya dahil olmadığını gösteriyor.

Zincir üstü izleme kaynağı Whalemap’e göre, pazara yeni giren büyük hacimli yatırımcılar, satış baskısının büyük çoğunluğunu sağladı. Analiste göre Bitcoin’i hodl yapanlar değil ve balinalar alımlarını yakın zamanda yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%