Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Sert Düşüşü Sonrası İki Farklı Senaryo Paylaşıldı

Analistler BTC’nin düşüş sonrası olası senaryolarını masaya yatırdı.
Bitcoin’in Sert Düşüşü Sonrası İki Farklı Senaryo Paylaşıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz haftalardaki hızlı yükselişi ile tarihinin en yüksek seviyelerini test etmiş ve sonrasında büyük bir düzeltme sürecine girmişti. Bu düşüş 42.000 dolar seviyesine kadar sürdü ve kripto para piyasasından 400 milyar dolara yakın nakit çıkışı yaşanmasına neden oldu.

BTC’deki düşüş ile beraber altcoinler 1.5 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı ve son 3 yılın en yüksek piyasa hakimiyeti seviyesine tırmanmış oldu. Piyasa hakimiyeti verisi Bitcoin tarafında ise %39.9’a kadar gerilemiş durumda. Analistler bundan sonrası için neler olabileceğine dair değerlendirmelerini sürdürüyor.

Bitcoin günlük trend
Kaynak: DonAlt

Kripto para analisti DonAlt, iki farklı senaryonun altını çiziyor. Bunlardan birisi Bitcoin’in kısa sürede 49.800 doların üzerine çıkma ihtimalini ve sonrasında 54.000 dolara kadar tırmanabileceğini işaret ediyor. Analist fiyatın bu seviyeye çıkmaması halinde Bitcoin’in haftalık ve günlük tarafta kayıplarını sürdürebileceğini düşünüyor.

Bir başka analist Rekt Capital ise Bitcoin’in düşüşüne rağmen iyimser duruşunu koruyor. Analist BTC’deki düşüşe rağmen altcoinlerin güçlü konumunu koruduğunun altını çizdi. Tüccar özellikle Ethereum, Litecoin, Ripple ve Polkadot’un yukarı yönlü ivmesini sürdüreceğini düşünüyor.

BTC 3 aylık yükseliş trendi
Kaynak: Rekt Capital

Kripto para piyasası gelinen gün itibariyle 2.1 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bitcoin piyasa değeri son düşüş trendi ile 850 milyar değerin altına geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu