Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’deki Düşüş ile Kripto Para Piyasasından 270 Milyar Dolar Çıkış Oldu

Düşüş ile beraber piyasadan büyük miktarlarda nakit çıkışı yaşanıyor.
Bitcoin’deki Düşüş ile Kripto Para Piyasasından 270 Milyar Dolar Çıkış Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz haftadan bu yana düşüşü trendini uzatıyor. Bu düşüş ile beraber altcoinlerin büyük bölümünde de değer kaybı yaşanıyor. Veriler BTC’de günlük %10 düşüş olduğunu ve 49.280 dolara kadar gerilediğini gösteriyor.

ETH, XRP ve BNB başta olmak üzere pek çok kripto para birimi %10’un üzerinde düşüşler yaşadı. Bu durum tüm kripto para piyasasında 270 milyar dolar çıkış yaşanmasına neden oldu. Bu çıkış ile beraber kripto para piyasasının toplam değeri 1.750 trilyon dolara kadar geriledi.

Kripto para market dususu
Kaynak: CoinMarketCap

Geçtiğimiz hafta itibariyle bu değer 2.2 trilyon doların üzerindeydi. Kripto para lar sert dalgalanmaları ile bilinmesine rağmen, satışları neyin tetiklediği bilinmiyor. Kripto para borsası Luno’nun iş geliştirme başkanı Vijay Ayyar, piyasanın bugüne kadar yükseldiğini ve son düşüş ile bir sonraki çıkış öncesi soğuduğunu söyledi.

ABD borsa endeksleri, Başkan Joe Biden’in sermaye kazancı vergisinde bir artış düşündüğünü bildiren haberlerin ardından düşüş yaşadı. Bununla beraber tüm riskli varlıkları etkileyecek geniş bir düşüş yaşandığı belirtiliyor.

Kripto para dominance endeksi
CoinMarketCap

CoinMarketCap verileri BTC Dominance’ın %52 seviyesinde olduğunu gösteriyor. Bitcoin bu yıl içerisinde %71 artış gösterirken, Ethereum %200’den fazla yükseliş kaydetti. Bu desteğin bir kısmı, kurumsal yatırımcılar tarafından artan Bitcoin satın alımlarından kaynaklandı. Tesla ve Square gibi şirketler de milyarlarca dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%