Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Düşerken Yatırım Ürünlerine Girişler Sürüyor

Kurumsal yatırımcılar fiyat düşüşlerinin ortasında Bitcoin almaya devam ediyor. Son veriler haberin devamında…
Bitcoin Düşerken Yatırım Ürünlerine Girişler Sürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta boyunca aşağı yönde hareketini sürdürdü. Küresel piyasalardaki gerilim ve endişe ortamı, Bitcoin’de kayıpların artmasına neden oluyor. Buna rağmen kurumsal yatırımcı dijital varlıktan vazgeçmiyor.

Geçen hafta içerisinde fiyat düşüşünün ortasında Bitcoin fonlarına 89 milyon dolar giriş gerçekleşti. Ethereum tarafında ise tersi yönde bir hareket görüldü. Haftalık zaman dilminde ETH yatırım ürünlerinde 15 milyon dolar çıkış oldu.

Kripto haftalık girişler
Kaynak: CoinShares

CoinShares tarafından paylaşılan haftalık rapora göre, BTC fonları 14 Şubat ile 18 Şubat arasındaki son 89 milyon dolarlık akışın ardından bu ay toplamda 178,3 milyon dolar çekti.

Bitcoin son bir hafta içerisinde yüzde 14’ten fazla düşerken, Ethereum Cardano ve Ripple gibi büyük altcoinlerde de yüzde 10’un üzerinde geri çekilmeler yaşandı.

CoinShares, Doğu Avrupa’da baş gösteren çatışmanın fiyat zayıflığına ve algılanan olumsuz etkisine” rağmen, genel olarak dijital varlık yatırım ürünlerine geçen hafta toplam 109 dolarlık giriş gördüğünü belirtti.

BTC son bir haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kurumsal yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği altcoinlerden birisi ise Avalanche oldu. AVAX geçtiğimiz hafta 25 milyon dolar giriş gördü. Ocak ayındaki çıkışların ardından son veriler, girişlerin 5. haftasın da da devam ettiğini gösteriyor.

Bitcoin geçtiğimiz hafta 45.000 dolara kadar yükselmişti. Bu dirençte tutunamayan dijital varlık 36.000 dolara doğru bir geri çekilme yaşadı. Kripto para birimi yazım itibariyle 38.000 doların üzerinde tutunuyor.

Bitcoin geçtiğimiz yılın Kasım ayında 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%