Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Düşerken 600 Milyon Doları Aşkın Kaldıraçlı Pozisyon Tasfiye Oldu

BTC düşüşünü 45.000 dolara kadar taşıdı. Bu durum likidasyon oranlarının artışına neden oldu. İşte son veriler...
Bitcoin Düşerken 600 Milyon Doları Aşkın Kaldıraçlı Pozisyon Tasfiye Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin haftanın ilk günü düşüşünü 45.000 dolar seviyesine kadar taşıdı. Bu geri çekilme likidasyon oranlarında da artış yaşanmasına neden oldu. Veriler son 24 saatte 617 milyon dolara yakın pozisyonun tasfiye edildiğini gösteriyor.

Bu tasfiyelerin 518 milyon doları uzun pozisyonlar üzerinde gerçekleşti. Geri kalan 49 milyon dolarlık tasfiye ise kısa pozisyon üzerinde oldu. Ethereum ise 120 milyon dolarlık uzun pozisyonun tasfiyesi gördü.

Bitcoin ve Ethereum’a ek olarak, XRP, SOL, ADA), DOGE) ve DOT gibi diğer kripto para varlıkları da son 24 saat içinde büyük tasfiyeler gördü. Söz konusu dönemde 136.000’den fazla kripto alım satım pozisyonu tasfiye edildi.

Kripto para toplam tasfiye oranları
Kaynak: Bybt

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatı, dijital para birimlerinin genel piyasa değeri yaklaşık 10 gün içinde ilk kez 2 trilyon dolarlık önemli seviyenin altına düştüğü için büyük bir darbe aldı. Ethereum, XRP, ADA ve Solana son 24 saat içinde ağır bir düşüş yaşadı.

Son düşüşe rağmen, genel Bitcoin ağı son birkaç gün içinde önemli bir büyüme kaydetti. Glassnode tarafından yayınlanan verilere göre BTC madencileri, Ağustos ayındaki son satışın ardından birikimlerini artırdı.

Son verilere göre kripto para piyasasının değeri 2 trilyon dolara kadar geriledi. Bu oran Mayıs ayında 2.5 trilyon dolar ile tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%