Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Dip Sinyali: Bu Metrik Boğaya İşaret Ediyor

Mayer Multiple göstergesi, 2021 Temmuz seviyesine döndü ve yatırımcılar için boğa sinyali veriyor. Ayrıntılar haberde...
Bitcoin’de Dip Sinyali: Bu Metrik Boğaya İşaret Ediyor
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz yılın Kasım ayından bu yana düşüşünü sürdürüyor ve bu durum on chain metriklerinde de kendisini gösteriyor. Mayer Multiple adlı gösterge, uzun vadeli yatırımcılar için alım noktası olabileceğine işaret ediyor.

Gösterge 0.76’ya kadar düştü ve Kasım ayından bu yana yüzde 50’lik oranda geriledi. Gösterge Bitcoin’in mevcut fiyatının 200 günlük hareketli ortalama üzerinden ölçüyor. 2.4 puanın altındaki veri yatırımcılar için alım yapılabilecek nokta olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin Mayer Multiple göstergesi
Kaynak: BuyBitcoinWorldwide

Bitcoin, Kasım ayında 69.000 dolara çıktığına bu metrik 1.42 seviyesini gösteriyordu. Bu da boğa rallisinin yarıda kaldığını düşündürüyor. Glassnode üzerindeki zincir verileri ise uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin’lerini tutmaya devam ettiklerini gösteriyor.

Bir yıldan daha uzun süreyle tutulan BTC sayısı son 14 ayın en yüksek seviyesine ulaşmış durumda. Yapılan yorumlarda mevcut kurulumun piyasa yapıcılar tarafından dikte edilen bir düzen olduğuna yer veriliyor.

BTC bir yıldan eski tutulan coinler
Kaynak: Glassnode

Bitcoin yazım itibariyle 38.000 doların üzerine çıktı ve günlük kazançlarını artırıyor. Dijital varlık Kasım’daki ATH seviyesinin yaklaşık yüzde 40 altında bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%