Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Borsalardan Çıkıyor: Son 3 Yılın En Düşük Seviyesi

Zincir üzerinde kaydedilen veriler, Bitcoin’in merkezi borsalardan dışarı çıkmaya devam ettiğini gösteriyor. Detaylar geliyor…
Bitcoin Borsalardan Çıkıyor: Son 3 Yılın En Düşük Seviyesi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in yatırımcılar tarafından nerede ve ne şekilde saklandığı, fiyat aksiyonu açısından önemli sinyaller verebiliyor. Bu sinyallerden birisi ise merkezi borsalardaki Bitcoin arzı olmakta.

Son veriler yatırımcıların varlıklarını borsalardan dışarı taşımaya devam ettiğini gösteriyor. Santiment verileri Bitcoin’in borsalardaki arzının son 3 yılın en düşük seviyesine ulaştığını ortaya koydu.

Borsalar Bitcoin’in tüm arzının yalnızca %10.8’ini elinde tutuyor. Kripto paraların borsalardan soğuk cüzdanlara aktarılması, yatırımcının varlığını tutmaya devam edeceği şeklinde yorumlanır. Bu da fiyat tarafında yükseliş beklentisini artıran bir metriktir.

BTC borsa arzı
Kaynak: Santiment

Aralık 2021 ve Ocak 2022 arasındaki son piyasa düşüşünden sonra da yatırımcılar benzer bir yol izledi ve varlıklarını borsalardan dışarıya aktardı. Ocak ayının son haftasından itibaren Bitcoin yönünü tersine çevirdi ve yukarı yönlü hareket etmeye başladı.

33.000 dolar seviyesinden başlayan yükseliş 45.500 dolara kadar sürdü ve BTC’nin kazançları %40’a yaklaştı. Son olarak küresel piyasalardaki endişenin artmasının da etkisiyle BTC yeniden aşağı yönlü hareket ediyor.

Dijital varlık an itibariyle 42.200 dolar seviyesinden işlem görüyor ve piyasa değeri 800 milyar dolara geriledi. Bitcoin Kasım ayında 69.000 dolara çıkmış ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%