Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Borsalardaki Rezervi Son 3 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

Veriler BTC’nin borsalardan çıkışının sürdüğünü gösteriyor.
Bitcoin’in Borsalardaki Rezervi Son 3 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Son veriler Bitcoin balinalarının borsalara büyük miktarlarda para aktardığını gösteriyor. CryptoQuant’ın döviz balina oranı göstergesine göre, büyük işlemler son döviz mevduatlarının %90’ından fazlasını oluşturuyor.

Geçen hafta, balinalar borsalarda çok daha aktif potansiyel satıcılar haline geldi. En büyük 10 mevduatın tüm mevduatlara göre ne kadar büyük olduğunu ölçen verilerde önemli değişiklikler gözlemlendi.

BTC döviz balina oranı
Kaynak: CryptoQuant

BTC Değişim Balina Oranı (72h MA) %91’e ulaştı. Bu, ilk 10 mevduatın saatlik zaman diliminde tüm borsalarda mevduat hacminin %91’ini aldığını gösteriyor. Son kriz boyunca büyük cüzdanlar satın alırken, balinalar arasındaki teklif seviyeleri Bitfinex borsasında 50.000 dolardan yaklaşık 54.000 dolara yükseldi.

 Bitcoin döviz rezervleri tablosu
Kaynak: CryptoQuant

Borsalardan toplu olarak çıkışlar devam ediyor. Son verilere göre borsalardaki BTC rezervleri 2018 ortasından bu yana en düşük seviyeye geldi. Bitcoin son günlerde oldukça volatil bir görüntü çiziyor

Kripto para birimi yazım itibariyle 56.250 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC geçtiğimiz haftalarda 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%