Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Balinaları Tüm Arzın %48’ini Elinde Tutuyor

Balinalar düşüş ortasında birikimlerini artırıyor.
Bitcoin Balinaları Tüm Arzın %48’ini Elinde Tutuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin fiyatı Mayıs ayından bu yana düşüşünü sürdürüyor. Kripto para birimi değer kaybederken, balinalar birikimlerini artırmaya devam ediyor. BTC balinalarının son iki hafta içinde yaklaşık 60.000 jeton atmasının ardından Bitcoin birikimi yeniden artıyor.

Fiyat açısından, dünyanın en büyük kripto para birimi hala son 7 günde yaklaşık %5 düşüşle 33.000 dolar civarında işlem görüyor. Santiment verileri 100 ila 10 bin BTC arasında tutan Bitcoin balina adreslerinin alım yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Son 2 hafta içinde bu büyük adresler 60.000 BTC alımı gerçekleştirdi. Balinalar tüm arzın %48,37’sini elinde tutuyor.

BTC balinalarının toplam arza oranı
Kaynak: Santiment

Balina hesaplarının en son birikimine ek olarak, Bitcoin döviz arz oranı son birkaç hafta içinde önemli ölçüde değişti. BTC’nin döviz arz oranı yaklaşık altı ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Bitcoin doğası gereği sınırlı arza sahip ve bu balinaların birikimlerini daha önemli bir hale getiriyor. Fiyatın düşmesi ile beraber kripto paralara yönelik kurumsal ilgide Mayıs ayında büyük düşüş yaşandığı kaydedildi.

Kripto para birimi şu an da piyasa değeri olarak 600 milyar doların üzerinde seyrediyor. BTC, Nisan ayında 65.000 dolar seviyelerine kadar yaklaşmış ve tarihinin en yüksek zirvesine ulaşmıştı. Bu noktadan geri dönen BTC %50’den fazla değer kaybı yaşadı ve an itibariyle 33.000 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu