Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Balinaları Borsalara Kripto Para Göndermeyi Sürdürüyor

Analistler balinaların hareketleri konusunda fikir ayrılığı yaşıyor.
Bitcoin Balinaları Borsalara Kripto Para Göndermeyi Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in son haftalardaki düşüşünün yanı sıra, balinalar borsalara kripto varlıklarını göndermeye devam ediyor. Borsalara kripto varlıkların girmesi, bazı çevreler tarafından ayı piyasasının geldiği şeklinde yorumlanıyor.

CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju konuyla ilgili paylaşımında ayı piyasasının onaylandığını söyledi. “Balina Kapitülasyon Endeksi” olarak adlandırılan bir grafiği yükleyen Ki, Temmuz 2019’dan bu yana borsalarda ilk büyük balina satışı akışına dikkat çekti.

Balina kapitülasyon endeksi
Kaynak: CryptoQuant

Ki tarihsel verilerden yararlanarak, Bitcoin’in 64 bin dolar seviyesinin yerel bir zirve olduğunu ve bundan sonra düşüşün süreceğini tahmin ediyor. Veriler bu hafta hodler’ların bir kez daha pozisyonlarını artırdığını ve 30.000 doların hemen üzerindeki fiyat seviyelerinde arzı yukarı çektiğini belirten istatistikçi Willy Woo’nun da dikkatini çekiyor.

BTC balinalarının borsalara giriş oranı
Kaynak: TradingView

Ki BTC’deki düşüş eğiliminin sürmesini beklediğini ve piyasanın uzun vadede arz/talep açısından iyi göründüğünü söyledi. Bitcoin üzerindeki aşağı yönlü fiyat baskısına bir dizi faktör katkıda bulunuyor.

Çin’in yoğun madencilik faaliyetlerinin olduğu bölgeleri kısıtlaması ve hash oranlarındaki düşüş, Bitcoin’deki kayıplarda önemli rol oynadı. Kripto para birimi Nisan ayından bu yana %50’den fazla değer kaybı yaşadı ve an itibariyle 31.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%