Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin ATM Şirketleri Kara Para Aklamaya Karşı Harekete Geçti

BTM operatörleri cep telefonu numarası ile KYC gereksinimlerinin aşıldığını belirtiyor.
Bitcoin ATM Şirketleri Kara Para Aklamaya Karşı Harekete Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’deki büyük Bitcoin ATM operatörleri, cihazlarla ilgili yasa dışı faaliyetlerle mücadele etmek için bir araya geliyor. Bitcoin ATM operatörleri DigitalMint ve Coinsource, Bitcoin ATM endüstrisi için uyumluluk standartları oluşturmayı amaçlayan yeni bir dernek olan Cryptocurrency Compliance Cooperative’i (CCC) başlattı.

Dernek, KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) uyumluluğunu sağlamak için özellikle Bitcoin ATM’lerini hedefliyor. Bu tür ATM’ler genellikle KYC gereksinimlerinin olmamasıyla biliniyor.

ATM’lerin Zayıf Tarafı KYC Eksikliği

ATM'lerin Zayıf Tarafı KYC Eksikliği

Coinsource uyumluluk başkanı Bo Oney, “Ne yazık ki, birçok BTM operatörü, yalnızca bir cep telefonu numarası istemenin, zorunlu KYC gerekliliklerinden kurtulmak için yeterli bir durum tespiti olduğunu düşünüyor” diye konuştu.

Bu tür eksiklikler, kötü aktörlerin makineleri hain amaçlarla kötüye kullanmaları için güvenli bir sığınak sağlıyor. CCC, tüm BTM kullanıcılarının ve operatörlerinin yararına düzenleyici gereklilikleri desteklemeye çalışacağını belirtiyor.

DigitalMint uyum direktörü Seth Sattler, Bitcoin ATM endüstrisi ile ilgili yasa dışı kullanım vakalarının dolandırıcılık, yaşlı istismarı ve uyuşturucu ve insan kaçakçılığı dahil olmak üzere çeşitli kanun uygulayıcı kurumlar tarafından iyi belgelendiğini söyledi.

Şubat ayında, New Jersey Eyaleti Soruşturma Komisyonu eyaletteki BTM operatörlerinin %75’inin, müşterinin cep telefonu numarası dışında herhangi bir bilgi vermesini gerektirmeden belirli işlemlere izin verdiğini ortaya çıkarmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu