Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Arzının Yüzde 80’i Uzun Vadeli Yatırımcılar Tarafından Tutuluyor

BTC’deki düşüş uzun vadeli tutucuları endişelendirmiyor.
Bitcoin Arzının Yüzde 80’i Uzun Vadeli Yatırımcılar Tarafından Tutuluyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Glassnode tarafından yayınlanan son verilere göre, uzun vadeli sahipleri tarafından tutulan toplam Bitcoin hacmi, dolaşımdaki arzın %80,5’i ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin elinde bulundurduğu rekor sayıda kripto paranın yanı sıra, BTC Lightning Network metriklerinde düşüşler meydana geliyor. 2020/21 son boğa piyasası sırasında, dolaşımdaki Bitcoin arzının yaklaşık %12,3’ü uzun vadeli sahipler tarafından biriktirildi.

Son veriler, BTC sahiplerinin hala kripto varlıklarını satmaya istekli olmadığını gösteriyor. Kısa Vadeli Sahipler tarafından tutulan göreceli Bitcoin arzının, dolaşımdaki arzın %20’si ile tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı.

BTC uzun vadeli sahipler
Kaynak: Glassnode

Glassnode bunun ayı piyasalarının geç dönem birikim dönemlerini yansıttığını belirtiyor. Önde gelen dijital borsalardaki Bitcoin arzı, iki yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyesine ulaştı. Bazı kripto borsaları, son birkaç gün içinde önemli BTC çıkışları gördü.

Bitcoin ise haftanın ilk gününden bu yana düşüşünü sürdürüyor. Çin’den gelen yasaklama haberlerinin ardından kripto para birimi 41.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Parite an itibariyle 41.700 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu