Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Düşerken Analistler 40 Bin Dolar Üstünde Endişeli Değil

Kripto para birimi tepki yükselişi ile 44.000 dolar seviyesine çıktı.
Bitcoin Düşerken Analistler 40 Bin Dolar Üstünde Endişeli Değil
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin haftanın ilk günü çeşitli etkenlerin etkisiyle büyük bir düşüş yaşadı. Hafta sonu 48.000 dolar üzerinde tutunan BTC, düşüşünü 42.500’e kadar taşıdı. Bitcoin bu düşüş sonrası tepki alımları ile biraz yükseldi ve an itibariyle 44.00 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin bu düşüşü ile haftalık grafikte 21 haftalık üstel hareketli ortalamasını test etti. BTC’de satış baskısı oluşturmak için çok sayıda faktör bir araya geldi.

Bunlara, Evergrande’nin yüz milyonlarca dolarlık borcunu temerrüde düşürmesi, bunun da hisse senetlerini baskılaması ve DXY’yi güçlendirmesi endişeleri yol açtı.

BTC saatlik grafik
Kaynak: Bitstamp

Tüccarlar yine de soğukkanlılığını korudu. Popüler Twitter hesabı Anbessa , düşüşün zirvesinde takipçilerine “Bugün neden şaşırdınız? Bu kadar duygusal olmayın” diye seslendi.

Anbessa, Bitcoin’in hala 40.000 doların oldukça üzerinde ve Fibonacci geri çekilme seviyesinin 38.000 doların üzerinde olduğuna dikkat çekerek, endişe alanı olarak 30.000 dolar ortaları aralığındaki seviyelerini işaret etti.

Analist Willy Woo ise BTC’nin bir dağıtım modeli oluşturduğunu belirterek, spekülatörlerin riskten kaçındığını, zincirdeki yatırımcıların ise birikim yaptığını söyledi.

Woo , hisse senetlerinin daha derin bir çöküşle karşı karşıya kalması durumunda, Bitcoin’i ilk şüphelere rağmen 3.000 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyelerine gönderdiği 2020’yi taklit edebileceğini belirtti.

Bir diğer tüccar Pentoshi ise BTC’de 41.000 doların gelebileceğini ancak 3 hafta içerisinde 58.000 dolara doğru bir yolculuk olabileceğini ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu