Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin 68 Bin Dolara Ulaşmadan Önce Sert Bir Düzeltme Görebilir

Bitcoin bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyelerine çok yakın ancak son engelin üstesinden gelinmesi biraz zaman alabilir.
Bitcoin 68 Bin Dolara Ulaşmadan Önce Sert Bir Düzeltme Görebilir

Bitcoin’in fiyatı, bu hafta şimdiye kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.000 doların üzerine çıkamadı. 58.000 dolar seviyesinin üzerindeki kırılmanın ardından, Hindistan’dan gelen olumsuz haberlerin yanı sıra genel makroekonomik zayıflık ve ABD dolarının toparlanması ralliyi durdurmuş gibi görünüyor.

Bu gelişeler ile beraber kripto para 16 Mart’ta 53.000 dolara kadar geriledi. Boğa piyasası tipik olarak dalgalar halinde hareket ettiğinden böyle bir hareket normaldir. Başka bir deyişle, piyasa alıcılar ve satıcılar arasında yeni bir denge bulacak ve bundan sonra nereye gideceğine karar verebilir.

BTC 60 Bin Doları Kıramadı

BTC 60 Bin Doları Kıramadı
Kaynak: TradingView

Genel olarak, Bitcoin’in fiyatı sadece altı ayda 11.000 $ ‘dan 60.000 $’ a yükseldiğinden, piyasa önemli bir yükseliş trendinde. 4 saatlik grafik, bir kez daha tutulan 53.000 dolardaki açık desteği gösteriyor. Ardından yukarı doğru devam eden Bitcoin 4 saatlik grafikte görülüyor.

Bu yukarı doğru hareket daha sonra 58.800-60.000 dolarlık bir sonraki büyük dirençle karşılaştı. Bu, 68.000 dolara doğru bir sonraki dalga gerçekleşmeden önceki son kilit direnç seviyesi olarak görülüyor.

Ancak, Bitcoin’in fiyatı dün bu direnç bölgesini kıramadı ve bu da onu önceki aralığına geri itti. Bu aralığın tepesi 58.800-60.000 dolar, alt destek alanı ise 54.000-55.000 dolar seviyesi oluyor. Bitcoin’in fiyatı bu aralıkta kaldığı sürece, baskı muhtemelen yukarı yönde bir kırılma ile sonuçlanan bir artış görecek.

Günlük Grafikte Yükseliş Trendi Sürüyor

Günlük Grafikte Yükseliş Trendi Sürüyor
Kaynak: TradingView

Bitcoin için günlük grafik, altı aydır olan güçlü bir yükseliş eğilimi gösteriyor. Bu, daha yüksek dipler ve daha yüksek zirveler ile onaylanmıştır. Son dönemdeki en düşük seviye 42.000 dolardan bu yana yaşanan yükseliş etkisiyle, bu seviyenin üzerindeki herhangi bir fiyat, boğa piyasasının tehlikede olmadığı anlamına geliyor.

Öte yandan, RSI göstergesi hala geçersiz olsa da düşüş eğilimi gösteriyor. Düşüş farklılığı, önceki direnç bölgeleri bir kez daha dirençlere dönüştüğünde, Bitcoin’in fiyatı daha düşük seviyelere inmeye başladığında geçerli hale geliyor. Bu nedenle, 50.000 dolar bölgesinin önemli bir alan olduğu belirtiliyor.

Bununla birlikte, 50.000 dolar desteği kırılsa bile, son destek seviyesi 42.000 dolar ve 21 Haftalık MA’da bulunabilir. Bu bölgeler devam ettiği sürece yükseliş trendi devam edebilir. Bu, izlenmesi gereken bir sonraki Fibonacci seviyesi olduğu için Bitcoin’in fiyatını 68.000 dolara getirebilir.

Kripto Piyasası Büyümeye Devam Ediyor

Kripto Piyasası Büyümeye Devam Ediyor
Kaynak: TradingView

Toplam kripto para birimi piyasa değeri için günlük grafik, Bitcoin’in fiyatına benzer bir yapı gösteriyor. Bu bağlamda, tutulması gereken en önemli destek 1.5 trilyon dolar seviyesidir. Bu seviye korunduğu sürece 2 trilyon dolara doğru devam etme olasılığı çok yüksek.

Bir sonraki Fibonacci seviyesi, 2 ila 2,1 trilyon dolar arasında veya 2017’de bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse üç kat daha yüksek noktada bulunuyor.

55.000 Dolar Seviyesi Önemli

55.000 Dolar Seviyesi Önemli
Kaynak: TradingView

Bitcoin’in fiyatı için olası bir senaryo, BTC/USD paritesinin daha fazla sıkışması ihtimali. Bunu yapmak için piyasanın mevcut aralığın yukarıda belirtilen destek ve direnç seviyelerini yeniden test etmesi gerekiyor. Testlerden sonra konsolidasyon tamamlanacak ve yeni bir dürtü dalgası başlayabilir.

Bu bağlamda, 60.000 dolarlık bariyer bir süre direnç görevi görebilir. Seviye direnç olarak hareket ettiği sürece 55.000 dolar bölgesi yeniden test edilebilir. Bitcoin’in 55.000 dolar destek seviyesinin üzerinde kalması halinde bir sonraki hedef noktası olarak 68.000 dolar olacaktır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum