Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de 60 Bin Dolara Gerileme Sonrası Analistler Yükseliş Beklentisini Koruyor

Analistler %8’e varan günlük kayıpları sorun etmiyor.
Bitcoin’de 60 Bin Dolara Gerileme Sonrası Analistler Yükseliş Beklentisini Koruyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz saatlerde düşüşünü hızlandırdı ve 60.200 dolar seviyesine kadar geriledi. Düşüş öncesi 66.000 dolar seviyesinde bulunan kripto para biriminin, günlük kayıpları %8’e kadar çıktı.

Analistler, kaldıraçlı tüccarlar acıyı hissettikçe, türev borsalarındaki pozisyonların tasfiyesinin tamamlanmak üzere olduğuna ve ardından yukarı yönlü bir yükselişin yeniden başlamasına dair iyimserliğini koruyor.

Bitcoin ayrıca, bir haftadan fazla bir süredir mevcut bir CME vadeli işlem boşluğunu kapatmayı başardı. Bunun boşluğun ortaya çıktığı andan itibaren beklenen klasik bir hareket olduğu belirtiliyor.

Potansiyel satın alma fırsatlarını izleyen tüccar Peter Brandt, 50.000 dolar seviyesine yakın bölgelerde yeni giriş olabileceğini kaydetti. BTC aylık desteğe dönecekse, 58.000 dolar seviyesine doğru bir geri çekilme yaşanabilir.

Boşluğu gösteren CME Bitcoin vadeli saatlik mum grafiği
Kaynak: TradingView

Tüccar ve analist Rekt Capital, BTC aylık seviyede yeniden test girişimi yapacaksa, yükseliş trend çizgisine doğru bir hareket olabileceğini belirtti. Bu çizgiyi kaybetmenin aylık tabloda test olacağını ve o zamana kadar konsolidasyon görülebileceğini ifade etti.

Bitcoin yazım itibariyle 60.500 dolar seviyesinden işlem görüyor. Düşüş BTC’nin piyasa değerinin 1.1 trilyon dolara kadar gerilemesine neden oldu. Kripto para birimi geçtiğimiz hafta 69.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek zirvesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%