Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 6 Yıl Sonra İlk Kez Nisan Ayını Negatif Kapatıyor

Bitcoin ilk çeyrekteki performansına rağmen Nisan ayını düşüş yaşayarak kapatıyor.
Bitcoin 6 Yıl Sonra İlk Kez Nisan Ayını Negatif Kapatıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin bir süredir boğa piyasasının desteğini arkasına alarak muazzam bir yükseliş sergiledi. BTC yılın başında 30.000 dolar seviyelerinde işlem görürken, geride kalan 4 ay içerisinde büyük değer artışı yaşadı. Geçtiğimiz haftalarda 64.800 dolar ile tüm zamanların en yükseğini gören kripto para, sert bir düzeltme yaşadı ve 47.000 dolara kadar geriledi.

Buradan destek bulan BTC, yazım itibariyle 54.300 dolar seviyelerinde işlem görüyor. ATH seviyesinden düşen kripto paranın Nisan ayın negatif görünüm ile tamamlanması bekleniyor. Veriler, aylık %8,3 düşüş ile Bitcoin’in 2015 Nisan ayından bu yana en kötü dönemini geçirdiğini gösteriyor.

BTC Mart Sonrası Düştü

BTC Mart Sonrası Düştü
Kaynak: Bybt

Performans, Bitcoin için geleneksel olarak kötü bir ay olan ancak bu yıl yaklaşık %30’luk kazançlar gören Mart ayı çelişiyor. Yılın ilk çeyreği 3 ay üst üste yükseliş gören Bitcoin, 2013’ten bu yana en iyi performansını ortaya koymuştu.

Yılın ilk çeyreğinde Bitcoin’in performansında pek çok farktör rol oynadı. Kurumsal alımlar ve Facebook’un BTC aldığına dair söylentiler, kripto paranın yükselişinde önemli rol oynadı. Ayrıca Tesla ve MicroStrategy başta olmak üzere pek çok kurumsal firma Bitcoin alımları gerçekleştirdi.

Ethereum Nisan’da ATH Yaptı

Ethereum Nisan’da ATH Yaptı
Kaynak: TradingView

Bitcoin’in aksine Ethereum, en parlak dönemlerinden birini geçirdi. Kripto para Nisan ayı içerisinde yükselişini hızlandırdı ve yeni ATH seviyeleri kaydetti. ETH yükselişini sürdürüyor ve yazım itibariyle 2.760 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Veriler Ethereum’un Bitcoin’den bağımsız şekilde rallisini sürdürdüğünü gösteriyor. Popüler tüccar Scott Melker, ETH/BTC’nin BTC düşüşüyle ​​önemli ölçüde yükseldiğini gördüklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%