Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 58 Bin Dolara Gerilerken Tasfiyeler 875 Milyon Doları Aştı

Bitcoin düşüşler sonrası 60 bin sınırında gezerken, son 24 saatte 875 milyon dolar çıkış gerçekleşti. İşte haberin detayları;
Bitcoin 58 Bin Dolara Gerilerken Tasfiyeler 875 Milyon Doları Aştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin gün içerisinde 58.500 dolara yakın bir düşüş gördükten sonra 60.000 doların üzerinde toparlandı. Kripto para birimi an itibariyle 60.700 dolar seviyesinde kayıplarını geri alıyor gibi görünüyor.

Sert düşüş piyasadaki tasfiyelerin de hızla artmasına neden oldu. Son verilere göre 24 saatteki tasfiyelerin oranı 875 milyon doların üzerine çıktı. Analist, Michaël van de Poppe, düşüşün sürmesi halinde 50.000 dolarlık bölgeye kadar hızlı bir düzeltme olabileceği konusunda uyardı.

Kripto para tasfiyeler
Kaynak: Coinglass

Van de Poppe, çeşitli analistler ve piyasa katılımcılarının mevcut fiyat hareketinden hala fazlasıyla memnun olduğu gün, temkinli durmayı tercih ediyor.

Bir başka analist TechDev , 61.500 dolarda bile, Bitcoin’in günlük zaman dilimlerindeki göreceli güç endeksinin (RSI), BTC/USD 40.000 dolardan işlem gördüğü zamanki konumuna sıfırlandığını kaydetti.

BTC saatlik mum grafiği
Kaynak: TradingView

Rekt Capital ise Bitcoin’in 58.700 doları test ettiğini ve toparlanmanın mükemmel olduğunu belirtti. Capriole’nin CEO’su Charles Edwards, kısa vadeli ve uzun vadeli sahipler tarafından tutulan BTC arzı farkının yükselişe geçtiğini 2013 boğası öncesinde görülene benzer bir tablo oluştuğunu ifade etti.

BTC son düşüş dalgası ile piyasa değerini 1.14 trilyon dolara kadar çekti. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2.6 trilyon dolara gerilemiş görünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%