Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin 55 Bin Dolara Kırılırken Piyasa Değerini 1 Trilyon Doların Üzerine Çıktı

Kripto para gün içerisinde sert şekilde yükseldi.
Bitcoin 55 Bin Dolara Kırılırken Piyasa Değerini 1 Trilyon Doların Üzerine Çıktı

Bitcoin ABD’den gelen ETF söylentilerinin de desteğiyle, gün içerisinde sert bir kırılma yaşadı. Kripto para birimi yükseliş öncesi 51.000 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Hatta ufak bir düzeltme ile 50.500 dolara kadar çekilme yaşandı.

Sonrasında yönünü yukarı çeviren kripto para birimi yükselişini 55.555 dolar seviyesine kadar taşıdı. Buradan bir miktar geri çekilen BTC, an itibariyle 54.100 dolar seviyesinde konsolide oluyor.

Bitcoin bu yükselişi ile piyasa değerini de artırdı. Uzun zamandan sonra kripto para biriminin piyasa değeri 1 trilyon dolar seviyesinin üzerine çıktı. Kripto para piyasasının toplam seviyesi ise 2.3 trilyon dolara yaklaşıyor.

BTC günlük grafik
Kaynak: Bitstamp

Bitcoin’in piyasadaki hakimiyeti ise son günlerdeki yükselişini sürdürüyor ve an itibariyle %44.6’ya kadar çıkmış görünüyor. Bu durum Ethereum ve diğer altcoinlerin baskılanmasına neden oluyor. Ethereum, BTC’deki yükseliş ile beraber 3.600 doların üzerine çıktı.

Parite an itibariyle 3.550 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasadaki yükseliş dalgası ile son 12 saatteki likidasyon oranı 233 milyon dolara ulaştı. Bu likidasyonun 200 milyon doları ise short pozisyonlar üzerinde gerçekleşti.

Analist Michael van de Poppe, BTC’deki güçlü görünümün sürmesini ekliyor. Poppe, altcoinlerin de ilerleyen dönemde yükseleceğini ancak bir süre BTC paritelerinde düzeltmeler olabileceğini belirtti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum