Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 5 Günlük Yükselişi ile Yılın En Uzun Serisine Ulaştı

BTC son günlerdeki yükselişi ile yeniden ATH seviyesine yakınlaştı.
Bitcoin 5 Günlük Yükselişi ile Yılın En Uzun Serisine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD devlet tahvili getirilerindeki geri çekilme, teknoloji hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi riskli varlıklara olan talebi yeniden canlandırdığından Bitcoin, beş günlük yükselişi ile bu yılın en uzun yükseliş serisini kaydetti.

Analistler Bitcoin’deki 54.000 üzerindeki mum kapanışlarının, 58.000 ve 60.000 dolar üstü seviyelere doğru yolculuk başlatacağını tahmin ediyor. Kripto para 54 ve 55.000 direnç seviyelerinin üstünü gördü. Buradan bir miktar geri çekilen BTC, yazım itibariyle 53.500 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

BTC Yeni Bir Ralli Başlatabilir

BTC Yeni Bir Ralli Başlatabilir
Kaynak: TradingView

Fairlead Strategies’in teknik analisti Katie Stockton, “Bitcoin, Şubat ayı sonlarında yükselen 10 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde kısa vadeli aşırı satım okumasını kaydettikten sonra iyileşiyor. Kısa vadeli ivme olumlu ve 58.000 dolar seviyesi için iki direnç noktası bulunuyor.” diye konuştu.

OKEx Insights’ta piyasa analisti olan Robbie Liu, Bitcoin vadeli işlem piyasalarında Bitcoin’in bu haftaki kazanımlarının beklenen bir gelişme olduğunu söyledi. boğa piyasasında 1.0’ın altındaki uzun ve kısa oranın aşağı yönlü bir piyasa hissiyatını yansıtabileceğini düşünen Liu, tersi yönde fiyat hareketlerinin habercisi olabileceğini ifade etti.

ABD Teşvikleri Bitcoin’i Yukarı Yönde Etkiliyor

ABD Teşvikleri Bitcoin'i Yukarı Yönde Etkiliyor
Kaynak: TradingView

Bazı yatırımcılar, para arzının fiyat artışlarını tetiklemesi durumunda Bitcoin’in enflasyona karşı etkili bir koruma sağlayabileceğini düşünüyor. Koronavirüsün geçtiğimiz yıldan bu yana dünyanın etkisi altına almasından bu yana önceki teşviklerde olduğu gibi, Bitcoin’in fiyatının olumlu etkilendiği belirtiliyor.

CEX.io icra müdürü Kostantin Anissimov, “Tarihin tekerrür etmesi durumunda, Bitcoin önümüzdeki haftalarda veya aylarda önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.000 doların üzerindeki yeni fiyat seviyelerini yeniden test etme yolunda ilerleyecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Bitcoin’in son günlerdeki yükseliş trendi, teknoloji hisselerinin performansı da etkiledi. Son haftalarda, yükselen sabit gelir getirilerinin riskli varlıklara ilgiyi azaltması nedeniyle, artan Hazine getirileri ve tahvil piyasalarındaki satışlar teknoloji hisselerinin gerilemesine neden oldu.

Bitcoin’in yatırımcı tarafından yükselen Hazine getirileri konusundaki endişesiyle de etkilendiği bildirildi. Ancak veriler, Bitcoin ile makro varlıklar arasındaki 90 günlük korelasyonun son birkaç aydır düşmeye devam ettiğini ve en son piyasa düzeltmesi sırasında Bitcoin’in daha güçlü bir direnç gösterdiğini işaret ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%