Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 48 Bin Doları Geçerken Adres Etkinliği Dört Haftanın En Yükseğine Ulaştı

Zincir verileri, Bitcoin 48 bin doların üzerine çıkarken, yükselişini sürdürüyor. İşte son veriler…
Bitcoin 48 Bin Doları Geçerken Adres Etkinliği Dört Haftanın En Yükseğine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Santiment, Bitcoin son birkaç gün içinde adres aktivitesini yükselen bir eğilim görüyor. DAA/fiyat oranı göstergesindeki yükselişin tarihsel olarak fiyat artışlarıyla ilişkili olduğu belirtiliyor.

Zincir içi analitik verilere göre 28 Aralık’ta son dört hafta içinde en büyük adres etkinliği görüldü. Kripto para birimi geçtiğimiz günlerde 45.900 dolara kadar gerilemiş ve buradan toparlanmaya çalışıyor. BTC yazım itibariyle 48.000 dolar seviyesinde tutunuyor.

BTC adres etkinliği
Kaynak: Santiment

Teknik görünüm, Bitcoin’in bu hafta üç düz gün kayıp yaşamasının ardından fiyattaki iyileşmeyi gösteriyor. Günlük RSI, fiyat toplandıkça 50’ye doğru keskin bir şekilde yükseliyor.

Piyasa hissiyatına bakıldığında da iyileşme belirtileri görülüyor. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre, tüccarlar daha az korkuyor ve endeks şu anda 28 seviyesinde bulunuyor. Bu aşırı korkudan korkuya geçiş olduğu anlamına geliyor.

Kripto tüccarı ve ekonomist olan Alex Krüger, Bitcoin’in son dört yıldır, Ocak ayının ilk haftasında arasında %7 ila %36 arasında değişen pozitif getiriler elde ettiğine dikkat çekti. Katılımcıların çoğunluğu Bitcoin için kısa vadeli görünüm konusunda kararsız kaldıklarından, karışık sinyaller piyasada kendisini gösteriyor.

BTC günlük teknik görünüm
Kaynak: TradingView

Tüccarlar, bir sonraki giriş noktalarını planlamadan önce her iki yönde de önemli bir hareket bekliyor gibi görünüyor. 53 bin dolar seviyesi, yukarı yönde önemli bir engel olmaya devam ediyor. Yılın son haftası merkezi borsalardaki ticaret hacminde de düşüş görülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%