Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 48 Bin Dolar Altında Konsolide Olmaya Devam Ediyor

BTC 48 bin dolar desteğinin altında hareket ediyor.
Bitcoin 48 Bin Dolar Altında Konsolide Olmaya Devam Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz haftalarda başlattığı yükselişini 50.000 doların üzerine taşımış ancak buradaki satış baskısı ile geri çekilmişti. Kripto para birimi an itibariyle 47.850 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Parite yukarı yönlü hareketlerde 49.500 dolar bandında bulunan direnci kıramadı ve yeniden geri çekildi. Bitcoin şu anda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Saatlik grafikte 48.500 dolara yakın destekle oluşan büyük bir yükseliş trendi çizgisi var.

BTC 48 bin dolar altında
Kaynak: TradingView

Bir sonraki kilit destek 48.000 dolar bölgesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın. 48.000 dolarlık destek bölgesinin altında aşağı yönlü bir kırılma olursa, fiyat düşmeye devam edebilir. Bir sonraki büyük destek 46.550 dolar seviyesinde oluşuyor.

Bitcoin 48.000 dolarlık destek bölgesinin üzerinde kalırsa, yeni bir artış başlayabilir. Yukarı yönde ilk direnç 49.000 dolar seviyesinde oluşuyor. Ana direnç 49.500 dolar seviyesinde ve buranın üzerinde net bir kırılma, daha fazla kazanç için hızı belirleyebilir. Belirtilen durumda, fiyat 50.000 dolarlık bölgeye yükselebilir.

ETH 3.100 dolar seviyesinde
Kaynak: TradingView

Ethereum tarafında ise 3.100 dolar seviyesinde konsolidasyon süreci devam ediyor. Analistler trendin korunması için 3.140 dolar seviyesinin korunması gerektiğini belirtiyor. Ana direnç şu anda 3.220 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, istikrarlı bir artış için kapıları açabilir. Bir sonraki kilit direnç 3.300 dolar seviyesinde.

Ethereum direnç seviyelerinin üzerinde yükselmeye devam edemezse düşüşünü uzatabilir. Aşağı yönde acil bir destek 3.100 dolar seviyesine yakın. Buranın altındaki kapanışlar fiyatın 3.000 dolara kadar gerilemesine neden olabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu