Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin 47 Bin Dolarda Tutunurken Yatırımcılar FED Toplantısını İzliyor

FED'in Jackson Hole toplantısı yatırımcıların takibinde.
Bitcoin 47 Bin Dolarda Tutunurken Yatırımcılar FED Toplantısını İzliyor

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 50.000 doların üzerine çıkarak, Haziran ayından bu yana ilk kez bu seviyeyi geçti. Direnç seviyesinde tutunamayan BTC, geri çekildi ve 47.000 doların altına kadar düştü. An itibariyle kripto para birimi 47.150 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Piyasa katılımcıları hem FED’den hem de yaklaşık 2 milyar dolar değerinde olan ay sonu opsiyonlarının sona ermesi olayından çıkacak ipuçlarını bekliyor. Bu süre içerisinde BTC dar bir aralıkta hareket ediyor.

BTC saatlik mum grafiği
Kaynak: Bitstamp

Tüccar ve analist Rekt Capital, son fiyat hareketinin yeterince güçlü olmadığını ancak 47.000 dolar üzerindeki günlük kapanışın olumlu olacağını söyledi. Michaël van de Poppe ise önceki tahminlerini yineleyerek, 44.000 dolar seviyesindeki desteğin altını çiziyor.

BTC faiz oranı
Kaynak: Bybt

Bitcoin’de açık faiz oranı son 3 ayın en yükseğini görerek 91. milyar dolara kadar tırmandı. FED tarafından düzenlenen Jackson Hole etkinliğinin, Coronavirus pandemisine bağlı gelecekteki ekonomik politika değişikliklerine ışık tutması bekleniyor.

S&P 500 tüm zamanların en yüksek seviyelerinde işlem görürken geleneksel varlıklar arasındaki havayı değiştirebilir. Enflasyon politikasına ilişkin herhangi bir ipucu, alternatif varlık talebini artırabilir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum